Rokomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 2.3 od 10 glasov Ocenite to novico!
Celjani so v Ligi Seha leto 2018 odprli z visokim porazom. Borut Mačkovšek (7 golov) je bil med redkimi razpoloženimi celjskimi igralci. Foto: www.alesfevzer.com

Zagreb s šestimi zaporednimi goli zagospodaril v Zlatorogu

Nadvse ponesrečen celjski uvod v leto 2018
4. februar 2018 ob 22:01
Celje - MMC RTV SLO

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so proti Zagrebu doživeli enega najvišjih porazov v zgodovini medsebojnih dvobojev. Hrvaški prvaki so bili v Ligi Seha boljši s 23:30.

Celjani v prvih petih minutah niso dosegli gola, prvi se je med strelce vpisal Matic Suholežnik, a to ni bilo usodno. Pri vodstvu s 7:5 (razpoložen je bil zlasti Borut Mačkovšek) gledalci v Zlatorogu niso slutili, kaj se pripravlja. Igra v obrambi je razpadla, Zagreb pa je s šestimi zaporednimi goli v 25. minuti vodil že z 8:13 in polčas dobil z 12:19. Po pet zadetkov sta v prvem delu za goste dosegla Zlatko Horvat in Mario Vuglač, v golu pa je blestel slovenski reprezentant Urh Kastelic.

Drugi polčas ni prinesel dosti drugačne slike. V 34. minuti je Zagreb povedel s 13:21, za vsaj nekaj navdušenja med gledalci pa je v 39. minuti poskrbel Jaka Malus, ki mu je uspel atraktiven zadetek iz obrata za znižanje na 16:22. Toda kaj, ko je Zagreb dosegel naslednje tri zadetke. K sreči se vsaj ni ponovil 7. marec 2009, ko so celjski rokometaši v Ligi prvakov proti večnim tekmecem izgubili za 13 zadetkov (v takratni zagrebški zasedbi je že bil Igor Vori), kar je najvišja razlika v zgodovini medsebojnih dvobojev.

Nič kaj dobra celjska popotnica pred obračunom v Ligi prvakov proti PSG-ju konec tedna v Zlatorogu ...

Liga Seha, 13. krog
CELJE PIVOVARNA LAŠKO - ZAGREB 23:30 (12:19)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar, Vujović, Jurečič 2, Malus 3, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj 2, Slišković 1, Kodrin 1, Anić, Dušebajev, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Bećiri 4.

Zagreb:
Jović, Kastelic, Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec, Vori 1, Marković, Horvat 7 (3), Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 7, Bičanić 4, Pavlović 8.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 0/2, Zagreb 3/3.

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Zagreb 4 minute.

GORENJE VELENJE - NEXE 30:30 (13:14)
Pejović 6, Golčar in Ovniček 4; Buvinić in Šipić 6, Zrnić 5.

# 05.02.2018 ob 10:10
Tudi trener je odpovedal na celi črti. Nisem ga še videl, da bi tako brez volje vodil ekipo. Imam občutek, da v ekipi ni več prave kemije, kot da so igralci z glavami že nekje drugje. Moti me, da ekipa nima prve postave, ki bi tvorila hrbtenico ekipe. Vse preveč je eksperimentiranja in nelogičnih menjav in postavitev. Čudi me, da za ekipo tudi Zagreb ni več dovolj velik izziv.
Našud
# 05.02.2018 ob 09:49
20 let sem na vseh domačih tekmah Celja in lahko zatrdim, da je bila to ena najslabših predstav v zgodovini RK CPL. Predvsem pade v oči brezvoljnost igralcev. Ne moreš verjet, da so mladi igralci brez volje, 40 letniki (Vori, T. Valčić...), ki so osvojili praktično vse pa grizejo.
rok ometaš
# 05.02.2018 ob 10:56
Najbolj me skrbi da Tamše ni nergal ob igrišču. Bojim se da nekaj ni vredu v klubu .
veza
# 04.02.2018 ob 22:30
V golu pa je blestel slovenski reprezentant Urh Kastelic

naši golmani proti svojim najboljše branijo, se spomnite Pušnika, enkrat je zaklenil vrata Celajnom.
Zakaj ni Kastelic branil na prvih tekmah na EP?
anze82
# 07.02.2018 ob 12:05
natalija.ni kvalitete.žal kruta realnost
Nathalia_94
# 05.02.2018 ob 17:25
No ni treba bit tolk pesimističen tud celjani lahk imajo slab dan, seveda ne zagovarjam take porazne igre kot so jo prikazal proti Zagrebu. Ampak pridejo tekme ko ti ne gre nič od rok to je pač del športa enkrat dobiš, drugič izgubiš. Tud sama igram rokomet pa vem kako je to. Tud Gorenje se ni pokazalo kej boljše in so verjetno tud oni imeli slabši dan, razbil so Meškov z lahkoto z Nexejem pa so osvojili samo točko. Prepričana sem da bojo celjani v naslednjih tekmah bistveno boljše igral in ne moremo kr po eni taki slabši tekmi presojat in jih obtoževat da so kr zanič , tud boljšim klubom se to dogaja. In ni treba tolk vse črno gledat takšen je pač šport.
Slovenceljček
# 05.02.2018 ob 14:31
Pomoje se niso prevec zrli, ker imajo se vedno na siroko odprta vrata na zakljucni turnir. Ne recem pa da je to pravi pristop, ker ni. Upam, da bo ta klofuta dovolj mocna, da se zbrihtajo proti PSGju. Nihce ne pricakuje zmago proti francozom, pricakujemo pa vsaj borbo in zelo.
no72
# 05.02.2018 ob 10:26
Tamše je po kvaliteti v rangu Deniča, pa nič več.

Ali še slabše, njegova ekipa je tekmo prespala, razen Mačkovška, sramota proti Zagrebu.
no72
# 05.02.2018 ob 10:19
Kdo je že spominjal menjavo Vujovića za Tamšeta? Da ne bi.....
DumBum
# 05.02.2018 ob 07:51
Čas je za menjavo trenerja v Celju. Tamše nima zmagovalne mentalitete. Izgubil v sezoni vse ključne dvoboje proti alborgu, meškovu in zagrebu. Igra tudi vse slabša.
Nathalia_94
# 07.02.2018 ob 12:42
Anže pa kaj ti pričakuješ da bojo v Celju igrali Karabatič, Hansen, Duvnjak in ne vem kdo še. Za to je treba imet precej denarja, da si lahk privoščiš take drage nakupe, Celje pa tud ne leži na denarju. Pa ne samo Celje tudi drugi slovenski klubi si ne morejo privoščit boljše igralce taka je trenutno realnost slovenskih klubov. Denar pač igra vso vlogo danes nažalost. Tebi sem to že povedala ne vem kolikokrat pa ti še vedno eno in isto temo nabijaš.
Nathalia_94
# 05.02.2018 ob 17:28
Anže za tebe pa itak že vsi vemo kolk kritičen si ti, po tvojem so itak celjani vedno najslabši tudi ko zmagajo pa še takrat govoriš da je nasprotnik imel slab dan in so zato zmagal. Tak da škoda zgubljat besed o tebi.
*zeljo
Jaka1
# 05.02.2018 ob 15:54
Tamše nima pristopa še manj pa je motivator ekipe...rekel bi da je demotivator, trener vratarjev Wirth pa ga je že zdavnaj povozil čas v vseh pogledih.....nima didaktičnega, psihološkega, in metodičnega pristopa .niti ne ve kaj je to..o analizi in modernih pomagalh pa žal nima pojma ....pa saj z osnovnošolsko izobrazbo in tečajem ne more imeti znanj.....preverjeno....novih mladih sposobnih v praksi in teoriji preverjenih trenerjev je veliko...samo dostopa do kluba nimajo....se bo kaj spremenilo
# 04.02.2018 ob 23:16
Glede na število gledalcev smo tudi videli, koliko Celjanom pomeni povprečen rokomet, toliko kot Ljubljančanom povprečna košarka!!!!! Še dobro, da v nogometu Evropa nima povprečnih tekmovanj!!!! V nogometu v Evropi si ali te pa ni! Maribor moj, ponosni Štajerci s teboj!!!