Rokometaši Maribora ostajajo v igri za zaključni turnir Pokala EHF. To je bila sploh prva domača evropska tekma Maribora v letošnji sezoni, ki je niso uspeli dobiti. Predtem so dvakrat odpravili islandski Kopavogur, zmage pa dosegli tudi proti hrvaški Siscii, luksemburškemu Dudelangeju, poljski Wisli, norveškemu Elverumu in danskemu Holstebroju. Foto: Aleš Fevžer
Dobra predstava rokometašev Maribora

Nemci so v prvem polčasu izrazito prevladovali, kljub temu pa na odmor odšli z le dvema goloma prednosti (13:15). V 15. minuti so imeli namreč tri gole prednosti (4:7), v 20. pa že pet (7:12). V zadnjih desetih minutah pa so gostitelji ob bučni podpori domačih navijačev vendarle strnili svoje vrste in z zagrizeno igro v obrambi in raznovrstno v napadu znižali visok zaostanek.

Po golu Milana Mirkovića so Mariborčani v 37. minuti izenačili, v 40. minuti pa po sedemmetrovki Simona Razgorja celo povedli z 18:17. Do konca tekme je potekal izenačen boj, varovanci Marka Šibile pa so imeli v zaključku tekme napad za zmago. Zapravil ga je danes njihov najboljši strelec Miha Zarabec (6 golov). Pri gostih, trenutno deveti ekipi elitne nemške Bundeslige, je Momir Rnić zadel desetkrat.

Povratna tekma bo v soboto, 27. aprila, zaključni turnir v Nantesu pa 18. in 19. maja.

Šibila: Z doseženim rezultatom smo zadovoljni
Marko Šibila
, trener Maribora Branika: "Fantom bi v prvi vrsti čestital za borbeno igro. Uspeli so se vrniti nazaj v igro, potem ko je v prvem polčasu že kazalo, da nas je nasprotnik nadigral. Mi nismo imeli toliko časa za analizo, saj smo v sredo igrali težko tekmo s Koprom, a vseeno vemo, kdo je Göppingen. Gre za izjemo fizično močno moštvo, proti kateremu se ni možno upreti s klasično igro. Zaradi te njihove telesne moči nas je v določenih trenutkih zmanjkalo. Tudi v napadu nismo bili tu in tam povsem osredotočeni, da bi lahko zmagali. Vseeno smo z doseženim rezultatom zadovoljni. Izid je aktiven za obe moštvi in v Göppingenu bomo oboji nadaljevali s čiste ničle."

Simon Razgor, igralec Maribora Branika: "Vsekakor smo zadovoljni z neodločenim izidom, a sem prepričan, da bi lahko tudi zmagali. Rezultat je aktiven, to so tekme na izločanje in menim, da lahko v Göppingen odpotujemo optimistično. Zavedamo se kako močni so na njihovem parketu, a tam moramo pustiti srce in napraviti vse, da pripravimo presenečenje."