Uroš Zorman je edini zadetek dosegel sredi drugega polčasa. Foto: EPA

Zorman je k zmagi prispeval en zadetek. Najboljši strelec je bil Michal Jurecki z devetimi goli. Goste sta z izključitvami jezila francoska sodnika, v zadnji sekundi pa sta jih po njihovem mnenju oškodovala za 7-metrovko, s katere bi lahko izenačili in se uvrstili naprej. Na prvi tekmi je bilo namreč 28:28.

Kielce so pred bučnimi 4.200 navijači sicer v 40. minuti povedle z 19:16, toda evropski prvaki izpred dveh let so jih že čez pet minut ujeli (21:21) in v 54. minuti po dolgem času tudi povedli (25:26). Sledili so trije zadetki gostiteljev (28:26) in novo izenačenje (28:28), zmagoviti zadetek za drugo zaporedno uvrstitev med najboljše štiri v Evropi pa je 20 sekund pred koncem dosegel Kryzstof Lijewski. V zadnjih treh sekundah je imel Flensburg na parketu dva igralca več.

Sklepni turnir bo 28. in 29. maja v Kölnu. Lani in leta 2013 so Poljaki zasedli tretje mesto.