Žan Humar je bil izključen v 58. minuti, po tem dogodku je bilo razmerje na igrišču 11:9. Celje je minuto pozneje doseglo prvega od sedmih zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com
Celje razbilo Ankaran; Domžale do nove zmage

Ankaran je v Celju presenetljivo vodil z 1:0, v 54. in 58. minuti je hitro ostal brez dveh igralcev (Patrik Bordon je prejel drugi rumeni karton, Žan Humar pa neposredno rdečega) in upanje o morebitni zmagi je hitro splahnelo, saj so gostitelji zabili kar sedem golov. Še vedno ste vabljeni, da posredujete vprašanja za portal Športni SOS.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.138. Nogometaši Ankarana so na tekmi državnega prvenstva v Celju prejeli kar tri rdeče kartone. Ali je to rekord?

Jaša Lorenčič

Po podatkih vodstva tekmovanja Prve lige je izenačen rekord, šestič do zdaj se je namreč zgodilo, da so bili trije nogometaši ene ekipe izključeni na isti tekmi.

1. Jadran Dekani - Hit Gorica 1:2
Datum: 9. 10. 1994
Rdeči kartoni: Burin 23., Ščulac 54., Stanič 89.; Bečaj 64.

2. Koper - Mura 1:1
Datum: 23. 11. 2003
Rdeči kartoni: Sulejmanović 56., Kapić 59., Obilinović 64./vsi Mura

3. Interblock - Olimpija 2:1
Datum: 27. 3. 2010
Rdeči kartoni: Jug 60.; Roj 32., Cvijanović 61., Bonifacio 92.