Bojan Tokić se je uvrstil med najboljših 16 na olimpijskih igrah. Foto: Reuters

Tokić sicer izgubil, a dobil najdaljši niz v zgodovini OI

363. del rubrike Športni SOS
9. avgust 2016 ob 08:07
Ljubljana - MMC RTV SLO

Bojan Tokić je na olimpijskih igrah v Riu z osmino finala presegel svoje cilje. Kljub porazu proti Dimitriju Ovtcharovu pa je postal lastnik novega rekorda.

35-letnik je namreč zmagovalec najdaljšega niza v zgodovini olimpijskih iger. Uvodni niz je namreč dobil s 33:31!

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

808. Ali je bil to najdaljši niz v zgodovini olimpijskih iger v namiznem tenisu?

Daniel Kalan, Špela Cingale

Tako je, to je bil z naskokom najdaljši niz v zgodovini olimpijskih iger v moški konkurenci, saj je bilo odigranih 64 točk, kar je 30 več od prej najdaljšega niza, odkar se nizi igrajo na 11 dobljenih točk.

18:16, 11:5, 11:6, 10:12, 13:11

Pred igrami v Atenah je bilo treba za niz v namiznem tenisu dobiti 21 točk. V zgodovini olimpijskih iger je v tem formatu najdaljši niz trajal 50 točk.

Bravo Bojan.
Nisem zdržal do prenosa, bom pa pogledal.
Tudi jaz upam, da je vzbudil zanimaje pri mladini.
# 09.08.2016 ob 10:18
Trudila sem se ostat pokonc, pa me je spet zmanjkalo. Škoda, da mu ni ratalo ga premagat, ampak če kaj šteje, jaz sem ponosna nanj! <3 :) Bravo Bojan Tokić!
šport
# 09.08.2016 ob 11:55
Drugače pa: jaz sem gledal danes tokiča ponoči. Vmes je nekajkrat cela dvorana (takoj na začetku in pa na koncu ko sta igrala samo še onadva) navijala za tokiča in bilo je slišati 'bojan, bojan'. Celo brazilci so navijali zanj, najbrž ker je bil izrazit autsajder. Kdor je gledal prejšnje dvoboje tokiča so bile izmenjave takrat v počasnem posnetku v primerjavi z današnjimi. Nemec je igral zelo hitro in tokič mu je odlično vračal (vsaj v prvem nizu ko ga še ni bolela rama - proti koncu niza je se je večkrat prijel za ramo in spet je bil poskočen šele v zadnjem nizu - so ga vmes malo zmasirali z vročimi kozarci:)). Potem v zadnjem nizu ko je bil spet dober je skrajšal izmenjave in več napadal - zaradi tega je tudi izgubil kakšno točko ker se ovčarov zelo hitro premika ob mizi, nekajkrat pa je odlično zaklčil po paraleli. Takrat je bil ovčarov brez moči.
Tako da lahko rečem samo: BRAVO BOJAN TOKIČ!!!
cartekmedo
# 09.08.2016 ob 12:34
Škoda za poraz Tokiča. Ja potem pa vso srečo čez 4 leta na Japosnkem. Fajn je bilo spremljati
namizni tenis. Tokič se je boril in to je v redu.
3rac
# 09.08.2016 ob 12:20
Bravo, bravo.
Tako se nastopa na OI... ne pa kot naši "potopljeni" plavalci.
džeko
# 09.08.2016 ob 11:00
Vsaka ti čast !!!!
Tinkola
# 09.08.2016 ob 10:29
Bravo, Bojan Tokić!!! Velik uspeh za naš 'pinkponk'!
bodirog
# 09.08.2016 ob 10:28
Jerič v elementu. Najdaljši set v zgdovini OI. In še Toka ga je dobu...
ZeK
# 09.08.2016 ob 10:24
kje je posnetek, tu so samo neki prispevki, pa še to iz tekme proti Portugalcu!?
Bravo!
Tako se je treba boriti pod svojo zastavo.
ZeK
# 09.08.2016 ob 11:48
šport

ne ostanejo vsi do konca iger. nazaj se vračajo v skupinah, tudi med igrami.
izjema so dobitniki medalj, njim ponavadi kot neko nagrado naš olimpijski komite omogoči, da ostanejo do konca, če to želijo.
kokio
# 09.08.2016 ob 15:58
Sem gledal v živo... ta prvi niz.. bilo je neverjetno.. kakšna drama.. kakšne izmenjave.. kakšni živci pri obeh.. 33-31.. epsko. Bo mi ostalo v spominu. Bravo Tokič.
šport
@ZeK

Hvala, tega nisem vedel in nisem ničesar na to temo zasledil v medijih ne domačih ne tujih
šport
# 09.08.2016 ob 11:46
Mene samo nekaj zanima:
Če igralci izpadejo (tokič, dokovič) ali je konec celotnega tekmovanja (ragbi ženske) takoj na začetku ko sta še skoraj 2 tedna, potem ostanejo v olimpijski vasi? (Pomoje ja)
In kaj potem delajo te dneve? Spodbujajo sodržavljane in hodijo po tekmah?
jajou
# 09.08.2016 ob 17:13
Koliko dolg pa je najdaljsi set nasploh?
SportFan
# 09.08.2016 ob 15:06
Čestitke Tokiču za prikazano na letošnjih OI.Res škoda,da je prišlo do bolečin v rami,vrjamem da bi brez teh bolečin Ovcharov padel a tako mu je bilo vsojeno.Kakorkoli presegel je svoja pričakovanja in domov lahko gre dvignjene glave!!!!
Vipavec
# 09.08.2016 ob 21:59
Simpatičen in odkrit Primorc.upam da uspe še kakšna medalja in tudi da na naslednjih OI še nadragi včerajšnji izjemen uspeh.
st.ranger
# 09.08.2016 ob 16:15
A je dobil kakšno medaljo mogoče, ker ga tolk slavite? Aha, najdaljši niz v zgodovini nekega ping ponga...great...Michael Phelps, skrij se...
sagoza
# 09.08.2016 ob 13:44
če nebi toliko nabijal in bi žogico samo skrajšal ko je nasprotnik daleč od mize odbijal žogice, ga ne bi danes roka bolela in bi z lahkoto premagal tudi nemca, tako pa škoda, kljub njegovi najboljši uvrstivi sploh.
bodirog
# 09.08.2016 ob 10:30
Izziv za Jeriča: primerjava razveljavljenih golov med Olimpijo in Mariborom... to bi bil članek!
aka29
# 09.08.2016 ob 12:04
Naslov članka pa takšen, da bi človek pomislil, da je najdaljši niz pomembnejši od poraza.