Športni SOS
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.4 od 19 glasov Ocenite to novico!
loterija
Kdo bo imel letos največ sreče pri žrebu? Foto: AP
Luka Dončić
Luka Dončić je po mnenju številnih strokovnjakov vroč kandidat, da bo izbran med prvimi tremi. Foto: EPA
Igor Kokoškov
Igor Kokoškov je septembra z Dončićem osvojil naslov evropskega prvaka. Pred kratkim je postal trener Phoenixa. Ker bo ta izbiral med prvimi štirimi, torej obstaja verjetnost, da bi lahko združila moči tudi v Ligi NBA. Foto: Reuters
Andrea Bargnani
Andrea Bargnani je edini Evropejec, ki je bil na naboru izbran prvi, leta 2006 ga je izbral Toronto. Foto: Reuters

Dodaj v

V pričakovanju NBA-loterije: Kdo bo izbiral prvi?

Dončić med kandidati za sam vrh
14. maj 2018 ob 08:55
Ljubljana - MMC RTV SLO

Na razvoj kariere v severnoameriških profesionalnih športih ima precejšnji vpliv nabor, ki novinca razporedi v klub.

Največji talenti, ki so izbrani med prvimi, imajo pri tem največjo težavo (ali izziv), da so praviloma izbrani v sredine, ki so trenutno v krizi. Pri tem se lige pri načinu določanja vrstnega reda nabora nekoliko razlikujejo. V Ligi NFL v ameriškem nogometu tako najprej izbira najslabša ekipa v rednem delu, nato druga najslabša in tako naprej.

Med najbolj vročimi imeni Luka Dončić
V Ligi NBA pa je sistem določanja nekoliko drugačen in temelji na žrebu. Nabor, kjer izjemno visoko cilja tudi Luka Dončić, bo potekal 21. junija v New Yorku. Vrstni red izbora pa bo znan v torek, ko bodo v Chicagu opravili žreb.

Največ možnosti ima Phoenix
Prvih 14 izborov pripada ekipam, ki se niso uvrstile v končnico. A prvi izbor avtomatično ne pripada Phoenixu, ki je imel v rednem delu najslabše razmerje zmag in porazov, ampak bo to določil žreb. Phoenix ima dejansko največ možnosti, da bo izbiral prvi. V žrebu bo 14 kroglic, izžrebali bodo štiri kroglice, kar se lahko zgodi na tisoč in en način (vrstni red ni pomemben). Vodstvo lige je že vnaprej 250 kombinacij pripisala Phoenixu, Sunsi imajo torej 25 odstotkov možnosti, da bodo izbirali prvi. Druga najslabša ekipa je Memphis, ki ima v žrebu 199 kombinacij, torej 19,9-odstotno verjetnost, da bo izbiral prvi. In tako naprej vse do Denverja, ki ima samo pet kombinacij. Le kombinacija 11, 12, 13, 14 ni dodeljena nobeni ekipi, v tem primeru se žreb ponovi.

Sonca zagotovo med prvimi štirimi
Nato bodo po enakem postopku izžrebali, kdo bo izbiral drugi in kdo tretji, žreb se bo na tem mestu končal. Kot četrta bo nato izbirala najslabša preostala ekipa. To pomeni, da bo Phoenix zagotovo izbiral med prvimi štirimi klubi (Memphis med petimi in tako naprej).

KlubKomb.123
Phoenix25025,021,517,8
Memphis19919,918,817,1
Dallas13813,814,214,5
Atlanta13713,714,214,5
Orlando888,89,610,6
Chicago535,36,07,0
Sacramento535,36,07,0
Cleveland *282,83,33,9
New York171,72,02,4
LA Lakers **111,11,31,6
Charlotte80,80,91,2
Detroit ***70,70,81,0
LA Clippers60,60,70,9
Denver50,50,60,7


Opombe:
- v stolpcih 1, 2, 3 je verjetnost, da bo posamezen klub izbiral kot prvi, drugi ali tretji.
- Cleveland ima v lasti Brooklynovo pravico (ki si jo je pridobil z menjavami v preteklosti).
- Lakersi bodo svoj izbor zaradi menjav predali Bostonu (če bodo njihov položaj izbiranja med 2 in 5) ali Philadelphii (če bodo izžrebani kot prvi ali pa bodo izbirali med 6 in 14).
- Če Detroit ne bo izbiral med prvimi tremi, bo svoj izbor predal LA Clippersom.

Od 15 do 30 glede na vrstni red
Nadaljnji vrstni red izbora temelji na izkupičku v rednem delu, 15. tako izbira Washington, zadnja, 30. v prvem krogu pa Atlanta (najboljši izkupiček je imel v rednem delu Houston, ki pa je svoj izbor prek LA Clippersov poslal Atlanti.

Vrstni redKlubPrvotni
15.Washington/
16.PhoenixMiami
17.Milwaukee/
18.San Antonio/
19.AtlantaMinnesota
20.MinnesotaOklahoma City
21.Utah/
22.ChicagoNew Orelans
23.Indiana/
24.Portland/
25.LA LakersCleveland
26.Philadelphia/
27.Boston/
28.Golden State/
29.BrooklynToronto
30.AtlantaHouston


Opomba: V stolpcu Prvotni je ime kluba, ki je imel prvotno pravico izbora, a jih je nato v različnih menjavah predal drugim klubom.

Nabor bo potekal v dveh krogih, tako bo skupaj izbranih 60 košarkarjev.

Naslednje leto bodo trije najslabši izenačeni
Leta 2019 bodo pravila žreba rahlo spremenjena, tako bodo imele najslabše tri ekipe rednega dela enako možnost, da bodo izžrebane prve (14 odstotkov), četrta ekipa bo imela verjetnost 12,5 in tako naprej, do zadnje 14. ekipe, ki bo imela še vedno le pol odstotka možnosti, da bo izbirala prva.

Slavko Jerič
Prijavi napako
Komentarji
Ziginho
# 14.05.2018 ob 09:10
Dober članek. Že od nekdaj me je zanimalo kako poteka ta nabor. Pripadnost prvih treh pickov je določena z žrebom. Zanimivo bi bilo še videti, kolikokrat je dobila 1. pick na naboru ekipa z recimo manj kot 5% možnosti. Vse to je igra verjetnosti.
Kapitalist 11
# 14.05.2018 ob 09:19
Ze pol leta berem kako bo phoenix izbiral prvi..da so ljudje tako prepricani v 25 % moznost je neverjetno.. sicer pa si najbolj zelim da bi new york mel sreco da bi ga lahko izbral, ker bi imel takoj minutazo, popularnost in dokaj solidno ekipo. Za phoenix, ceprav je kokoskov zdaj tam, se mi zdi, da bi bil z luko kokoskov se pod dodatnim pritiskom, ker bi ga ocenjevali predvsem po tem, kaj bo z luko.
simon22
# 14.05.2018 ob 09:39
@ZRC Zakaj ne bi izbrali Luke? Če se jiim izide da pripeljejo Clinta iz Houstona bi blo to idealno, ker Booker je ze sedaj odlicen strelec ce pa bi imel ob sebi še Luko,ki je vsestranski in bi lahko z prodori odpiral prostor za mete Bookerja,Jacksona,Warrena in se koga pripeljejo se kakega suterja npr. Bellineli pa bi lahko blo zanimivo
caree
# 14.05.2018 ob 13:42
Še en pametne izjava od Lukace5:

Luka je fizicno trenutno na nivoju solidnega rekreativca. Dam roko v ogenj, da sem v boljsem fizicnem stanju kot je on v tem trenutku kar se tice cistega atleticizma (hitrost, moc, eksplozivnost).
jasej1
# 14.05.2018 ob 09:44
@Bokisan

Željko Zagorac je evropski prvak? Od kdaj pa to? Je pa njegov brat Saša, to pa res.

Sicer pas e končno spreminja pravilo za draft. V zadnjih letih se je prevečkrat prav tekmovalo, katero moštvo bo najslabše, da bo imelo največ možnosti za prvi pick. Glede napovedi pa počakajmo na loterijo. V (skoraj) vsakem primeru pa ne verjamem, da bo Dončić izbran kasneje kot drugi. Razen če bi bila prva dva pick za ekipi, ki sta izrazito močni na zunanjih položajih in izrazito šibki pod košem, pa še v tem primeru si težko predstavljam, da bi se kakšna ekipa odpovedala Dončiću in Aytonu. Ker bolj ali manj je jasno, da sta ta dva NBA ready, glede ostalih pa je kockanje, kako se bodo obnesli.
Bokisan
# 14.05.2018 ob 09:39
Kaj pa dela Jordan v Cleveland-u?
Shaquille
# 14.05.2018 ob 09:35
Mnenja navijačev v Phoenixu, glede "problema" koga izbrati prvega, so zelo razdvojena, zato sam nebi bil tako prepričan, da Dončiča Phoenix noče izbrati.
friks
# 14.05.2018 ob 09:30
Po smoli z Miličićem in Bargnanijem lahko razumemo, da so NBA klubi zadržani do izbora Evropejcev na visokih mestih.

Ampak z Lukom ne morejo zgrešiti. Če bo zdrav bo v nekaj letih gotovo eden od nosilcev igre.

Se pa strinjam, da ljudje preveč mislijo, da bo Phoenix dobil prvi izbor. Res ima najboljšo možnost med posameznimi klubi, ampak na splošno je pa še vedno 75% verjetnost, da bo prvi izbor dobil kdo drug.
caree
# 14.05.2018 ob 13:35
lukace5.... Operiras in do preprostih sklepov prihajas z zelo omejenim znanjem...

Ne bi o tvojih izjavah, pred dobrim mesecem si napisal:

"Upam si tudi trditi, da sem fizicno v boljsem stanju kot je Luka trenutno..."

Brez komentarja.
maliP
# 14.05.2018 ob 13:32
Pa še to, baza ameriških univerz je neverjetno velika, v čez 300 univerzah se registrerano igra ligaška košarka tako da imajo blizu 10000 registriranih igralcev, vsako leto se za nabor (cca 150 igralcev) grebe cca 2000 igralcev ki končuje šolanje ter še kakih 150 mlajših. V srednjih šolah igra še kakih 25000 bodočih kandidatov za študente (večina jih ni izbrana na univerze zaradi slabih učnih uspehov - tudi veliki talenti) Tako da ni čudno če potem selekcija na koncu da tistih 45 do 50 izbrancev (če je 10 internacionalcev) ki pa še niso 100% da bodo sploh igrali, kajti starost in igralna doba dobrih igralcev se daljša in s tem potreba po zamenjavi, tako da NBA v trenutni velikosti potrebuja samo kakih 45 novih igralcev letno.
Kotnik90
# 14.05.2018 ob 11:10
jasej1 dejansko lahko centra dobijo letos poleti kot FA, tako da nevem... Ali je Ayton res nekaj tako posebnega da bi stavil svoj prvi ali drugi izbor nanj? Nevem... Današnji centri so vsi zelo lomljive sorte, zato vsaj jaz franšize nikoli ne bi gradil okoli centra, samo poglejmo Porzingis, Boogie, Davis... to so vse hudi moderni centri okoli katerih so ekipe želele zgraditi franšizo, pa ni šlo, ker so večino časa poškodovani, OK, Davisa izvzemimo ker je letos Pelikanom nekaj uspelo... Phoenix bi z Lukom in Bookerjem rabil samo enega čistega rebounderja, ala Capela, Deandre Jordan, da pobira odbitke in jih ali vrača na permiter ali posravlja v koš. To je moje mnenje, je pa res da Američani gledajo zadeve drugače... Ampak igralci tipa Dončič ne boš našel med FA agneti letos, igralce tipa Aytona pa.
maliP
# 14.05.2018 ob 11:07
Bi bilo zanimivo da tudi trenerja draftajo, pa kar vsako leto, prvak dobi LOU-ja he he
threepointer
# 14.05.2018 ob 13:31
Ayton bo s prehodom v NBA izgubil svojo največjo prednost, ki jo ima pred konkurenti v študentski ligi, to je njegova fizika. Glede meta od daleč bo imel težavo, da je NBA trojka še precej dlje kot v NCAA. Kolikor sem ga gledal (večinoma v highlightsih) sta to njegovi dve navečji prednosti in ne pričakujem, da bo prvo leto kaj posebnega. Na dolgi rok je seveda mogoče, da se razvije v vrhunskega centra z izvrstnim metom.

Po drugi strani bo Dončićeva največja slabost, to je fizika (predvsem eksplozivnost), v NBA postala še bolj pereča. Njegove prednosti (IQ, pregled, zmagovalna mentaliteta) pa bodo v NBA enako ali mogoče še bolj prišle do izraza kot v EL. Zame ni nobenega dvoma, kdo od obeh bo na začetku boljši, če bo le Luka zdrav.

Na dolgi rok, kar je res zelo pomembno pri odločanju, pa seveda ni tako predvidljivo. Ampak ne vem po čemu bi se dalo sklepati, da je večja verjetnost, da bo Ayton boljši. Dončićeve kvalitete kot sta IQ in zmagovalna mentaliteta namreč niso nekaj, kar bi se enostavno naučilo. Je pa res tudi, da Luka nikoli ne bo med glavnimi fizikalci v NBA, pa če še tako napreduje. Tukaj gre predvsem za košarkaško filozofijo in tudi ugibanje, v katero smer se bo NBA razvijala v naslednjih dveh desetletjih. Zame je dober indikator razvoja primerjava med Hardnom in Westbrookom. Jaz bi vsekakor bolj stavil na smer, v katero kaže prvi od obeh superzvezdnikov :). In v tej smeri vidim Dončića veliko bolj kot Aytona.

Je pa seveda res, da sem težko objektiven, ker Aytona tudi slabo poznam. Podobno težavo imajo Američani, samo v obratno smer.
Bokisan
# 14.05.2018 ob 09:37
@pazi_mina

Željko Zagorac


Zagorac je evropski prvak, ti si pa?
LjudjeSoOvce
# 14.05.2018 ob 11:04
V žrebu bo tisoč kroglic, na 250 pa bo izpisano Phoenixovo ime

Recimo, da Phoenix dejansko prvi "pride iz bobna"...kako naprej oziroma kaj z ostalimi 249imi kroglicami? Jih odstranijo ali pač vlečejo in izločijo, če se ime kluba ponovi? Ker scenarij pri slednjem je (teoretično) takšen, da je šele 251. kroglica z imenom nekega drugega kluba. Kar pa dvomim, ker bi bil žreb totalen dolgčas. Torej....kako dejansko poteka?
Atrumpcard
# 14.05.2018 ob 10:07
2 najboljsa basket liga>študentska ameriška liga Doncic>Ayton
bittkonj
# 14.05.2018 ob 16:01
Ja @lukace5 ti si itak monstrum kar se fizikalij tiče, si videl prejšnjo tekmo, kaj je delal luka, dam roko v ogenj, da je prebral tvoje nasvete s foruma.
caree
# 14.05.2018 ob 12:45
firbec,

20 ppg, 11 reb, 2 blk, Pac-12's Freshman of the Year and Player of the Year, bi kar rekel da je dominiral v študentski ligi...

Ko si glih začel s pikami, je za to porabil 10 minut več kot Luk in je 45 strelec ŠTUDENTSKE LIGE. In tudi v nobeni rubriki ga ni med prvimi petimi. Vsekakor bi lahko rekli, da je dominiral, vendar je to še vedno študenska liga. In mirne vesti lahko rečemo, da je Luka trenutno bolj pripravljen za NBA, kljub fizično močnejšemu Aytonu.
caree
# 14.05.2018 ob 10:29
Kakšna ura loterije al pa kej tazga ne bi bilo nič narobe če bi bilo napisano

Ob 19.30 v Chicagu po njihovem času. So 7 ur za nami, tako da bo pri nas že sreda ob 2:30.

Upam, da prav vem.
maliP
# 14.05.2018 ob 12:32
MIA je svoj izbor trejdal za Dragiča, vendar tega ni izkoristil predlani ko so vzeli Winslova (pick ni veljal ker je bil zaščiten do 10 (7)mesta ?)
Drugače pa, ne vem kdo od vas je gledal kako tekmo od Aytona, ko bo prišel v NBA bo rabil saj 3 leta da bo šel mimo obrambnih centrov lige, fant je hitro zrasel in pač prevladoval v študenski ligi, jaz (če bi bil GM) z njim ne bi tvegal no1 picka, mislim da je bil KAT večji talent in bolj vsestranski in spreten, mene bolj spominja na Okafurja.
Dončič igra proti samim kandidatom za NBA in ne da jim je enakovreden, BOLŠI je od njih !!!!!!
PICENG
# 14.05.2018 ob 12:12
Kaj je z Miamijem?
Svoj 16.pick (edini) je predal Phoenixu in tako sploh nima nobenega izbora v tem draftu.
Ali se motim?
zamudnik
# 14.05.2018 ob 11:58
V Cleveland, da bo lahko na slovenskih piknikih ocenjeval kranjske klobase in izbiral najboljšo polko.
kokio
# 14.05.2018 ob 11:51
firbec111

PHX nima nobenih možnosti za Durenta ali LB. Prej bodo all star centra zvabili
Krissssss
# 14.05.2018 ob 11:47
No jst bom pa tko postavil vam vprasanje , kdaj nazadnje je ekipa osvojila NBA ko je bil center dejansko najvecji all star ekipe in ne branilec ?
Kotnik90
# 14.05.2018 ob 11:29
Smooth Criminal v kakšnem primeru bi bilo za Luko noro da gre v Boston? Da bo rezerva? Phila mogoče, Boston pa nikakor
Kotnik90
# 14.05.2018 ob 10:14
Kakšna ura loterije al pa kej tazga ne bi bilo nič narobe če bi bilo napisano
_50centy_
# 14.05.2018 ob 09:52
Donke bi imel najvecji sreco ce gre v cavs, da se uci od najboljsega vseh casov!

itak bo spakiral kufre in pobegnil kot ponavadi, samooklicani kralj namreč ;)
tesla85
# 14.05.2018 ob 15:01
glede na to, da ekipe izbirajo glede na to, kar v tem trenutku (in na srednji rok) najbolj potrebujejo, a ni potem tako, da bo luko izbrala prva ekipa, ki potrebuje taksnega branilca in teh pozicij nima ze podupliranih? se pravi kot nekaksna naravna selekcija? a ni potemtakem popolnoma vseeno, ali je prvi, drugi ali sele deseti pick? ne razumem finte, zakaj bi bilo to bolj pomembno kot to, da gre tja kjer igralca kot je on dejansko potrebujejo?
zamudnik
# 14.05.2018 ob 14:31
Počakajte do nedelje ponoči. Takrat bo v zvezi z Lukovimi možnostmi vse precej bolj jasno.
caree
# 14.05.2018 ob 13:08
lukace5,

Jaz nisem napisal po katerem faktorju zbirajo igralce, ampak sem le repliciral threpointerja kdo je ta trenutek bolj ready za NBA :D
[MOD]Beslic
# 14.05.2018 ob 12:24
Prva dva, torej Doncic in Ayton, bosta skoraj zagotova šla prvi in drugi, ni pa še jasno kdo bo prvi. Naprej se lahko še spreminja, vendar prve dva sta kar ziher.
caree
# 14.05.2018 ob 11:55
Krisssss,

Točnega odgovora ne vem. Zmeraj pa pravim, da dober play naredi boljše še ostale igralce, dober center pa ne. Tako da za ekipo več pomeni dober play in soliden center, kot pa soliden play in dober center, ki ostalih ne naredi boljših.
maliP
# 14.05.2018 ob 11:37
Tako v PHI (simmons) kot v BOS (Hayward, pa Irwing hoče žogo met ipd) bi se Luka podvajal, tudi v PHX se bo tolkel z Bookerjem. Za PHX mislim da bi Luko morali vzet, ker imajo še 3 picke za kater lahko vzamejo 3 mlade atlete z 6-8 do 7-1 višine in eden bo sigurno dober center. Je pa letos par dobrih centrov tudi na trgu, idealen scenarij za luko bi bil:
1: PHX izbira drugi, prva ekipa (MEM, DAL; ORL) izberejo Aytona
2:Prvi pick dobi CLE
3: rvi pick dobi NYK
4: prvi piick dobi CHI
5: prvi pick dobi CHA
Remix
# 14.05.2018 ob 11:19
Kaj pa potem, ko je ena ekipa izrebana? Kaj naredijo s kroglicami, da ne izrebajo se enkrat?
stricfrost
# 14.05.2018 ob 10:08
@Ziginho

Če se ne motim je to uspelo Chicago Bulls, leta 2008, ko so izbrali Derrick Rosa. Imeli so razmerje zmag, porazov 33-49(deveto najslabše razmerje v ligi tisto sezono). 1,7% možnost da dobijo prvi pick. Isti primer velja za Cleveland Cavaliers prav tako 1,7% leta 2014, izbrali so Andrew Wigginsa. :)
Demosten18
# 14.05.2018 ob 09:11
"Če Detroit ne bo izbiral med prvimi tremi, bo svoj izbor predal Detroitu"

?
_50centy_
# 14.05.2018 ob 20:29
@threepointer
Nba je prvo biznis in nobena ekipa nima raj doncica kot lbj. Malo objekrivnosti prosim
Kotnik90
# 14.05.2018 ob 20:04
Threepointer ubistvu imajo 76ersi Lakersov izbor v kolikor bo ta 1. ali 6-14. V kolikor bo od 2-5 gre le ta Bostonu.
firbec111
# 14.05.2018 ob 19:17
threepointer

Jamesa bo lahko dobil nekdo, ki hoče in zmore z njim takoj naskakovati prstan. Phila bi to verjetno res lahko bila.

Phila dejansko lahko dobi oba:)
threepointer
# 14.05.2018 ob 17:28
Bi rekel, da bi v tem trenutku marsikatera od slabših ekip imela raje Dončića kot Jamesa. Jamesa moraš plačati z max pogodbo, Luka pa bo prve tri sezone igral za drobiž (seveda za NBA razmere :). Čez tri leta je pa že vprašanje, kdo od njiju bo boljši. No, kakšno sezono mogoče še vseeno James, potem pa se bodo tudi njemu začela poznati leta, Luka pa bo v idealnih košarkaških letih z vsaj še kakšnim desetletjem idealnih košarkaških let pred sabo.

Jamesa bo lahko dobil nekdo, ki hoče in zmore z njim takoj naskakovati prstan. Phila bi to verjetno res lahko bila.
friks
# 14.05.2018 ob 15:27
primorec1111

razlika je dokaj velika že v denarju, predvsem je pa ključen igralni čas v katerem se lahko igralec pokaže in malo nabilda statistiko.

Vse je boljše kot sedeti na klopi in pobirati drobtinice. Dražen Petrović je npr. prvo sezono igral za Portland, ki je takrat prišel do velikega finala. Pa je bil veliko bolj srečen nato pri New Jerseyu, s katerim se prvo sezono še niso uvrstili v končnico, potem pa dve sezoni izpadli v prvem krogu.
[MOD]Beslic
# 14.05.2018 ob 14:02
Glede, da se na lotteryu lahko zgodi vse, bi najraje videl, da bi Luka šel v ekipe: sunsi, knicksi, cavsi, 76ersi, nuggetsi. Katera koli izmed teh ekip bi bila za Luko super.
maliP
# 14.05.2018 ob 13:20
Booker je od uprave zahteval da se drugo leto borijo za PO drugače bo odšel. Po tem bi rekel da bojo (če bojo prvi, drugi) izbrali LUKO, in še kakega močnega FA (Cousins? cca 120 - 200 m$ v 5 -7 letih) za kar imajo kar dosti denarja in tudi dosti materiala za menjavo (veliko pickov letos in naprej, veliko mladih igralcev razen dveh so vsi max 2 leti v nba)

Firbec 111
poglej si posnetke Okafurja iz študenskih časov, je delal kar je hotel s študenti, bil je član DUKE universiti, all american ncca team, študent leta ipd ipd
Čeprav mislim da je malo karakterno slab, če se bo v glavi poštimal zna bit še top 10 center.

_50 centy_
Top igralci v top 10 klubih evrope, so vsi igrali, ali pa so sposobni igrati v NBA, mogoče ne kot all star igralci pa vendar. Final four ekipe bi se z par okrepitvami kosale z spodnjim delom lestvic v NBA. Mislim pa da se bo v 10 letih kaka evropska ekipa pridružila NBA ligi (London, Moskva,) ali pa se bo v Evropi razvila podobna profesionalna liga ki bo po kvaliteti na 75% NBA kar kmalu.
_50centy_
# 14.05.2018 ob 13:17
ne vem kaj se toliko primerja s študentsko ligo. Očitno je uspešen sistem, ker vsi najboljši igralci iz usa so tam igrali ali pa samo na high skulu, pa se mi zdi da so USA igralci kr dobri ;)
kapuca
# 14.05.2018 ob 12:02
luka gre v CHI tako so pokazale karte, to je približno isto kot vaše modrovanje na tem forumu tako da Luka srečno v CHI
threepointer
# 14.05.2018 ob 12:02
@jasej1
V (skoraj) vsakem primeru pa ne verjamem, da bo Dončić izbran kasneje kot drugi. Razen če bi bila prva dva pick za ekipi, ki sta izrazito močni na zunanjih položajih in izrazito šibki pod košem, pa še v tem primeru si težko predstavljam, da bi se kakšna ekipa odpovedala Dončiću in Aytonu. Ker bolj ali manj je jasno, da sta ta dva NBA ready, glede ostalih pa je kockanje, kako se bodo obnesli.

Jaz bi se obregnil ob ugotovitev, da sta oba NBA ready. Ayton je zaenkrat samo še velik potencial. Če bi bil vsaj približno toliko NBA ready kot Dončić, bi moral totalno dominirati v študentski ligi in to tudi v končnici. Pa je spušil! SIcer obstaja možnost, da se bo razvil bolj pozno, ampak zaenkrat ni dvoma o tem, kdo je boljši igralec. In to je celo tudi večinsko mnenje ameriških strokovnjakov. Da Ayton vseeno utegne biti izbran kot prvi je predvsem posledica straha, da Luka ne bo razvil svojih atletskih sposobnosti do potrebne mere in mnenja večine Američanov, da je to strahovito pomembno. Menim, da se vsaj deloma motijo tako glede prvega kot glede drugega, ampak to bodo videli šele sčasoma :).
Bokisan
# 14.05.2018 ob 10:01
@jasej1
Sem napisal samo Zagorac ;)

@pazi_mina
Kokoškov je že vedel zakaj ga rabi v ekipi, sicer ne pravim, da brez njega ne bi zmagali, ampak ekipi je pomagal precej več s klopi kot si ji ti s kavča.
LP
pazi_mina
# 14.05.2018 ob 09:13
Željko Zagorac
robo_7
# 15.05.2018 ob 00:51
Moje želje:
1. Phoenix (Kokoškov, neobremenjenost, talent, Booker)
2. Chicago (Markkanen, Lavine, priznana franšiza)
3. New York (Porzingis, franšiza)
4. Boston (via Lakers) (možnost naslova, vseeno vprašanje vloge v ekipi)
5. Dallas (Nowitzki)
6. Sacramento (Divac, Bogdanović, talent)
7. Cleveland (čeprav brez Lebrona enaka usoda kot sam Irving)
threepointer
# 15.05.2018 ob 00:45
@_50centy_, bom nehal bluzit, ker imaš najbrž prav in bi res skoraj vse ekipe z veseljem imele Jamesa. To pa še ne pomeni, da bi bilo to zanje najbolje na dolgi rok :).
Izbor