Serena Williams že vrsto let vlada ženskemu tenisu. Foto: Reuters
Murray v treh letih drugič osvojil Wimbledon
Serena Williams sedmič zmagala v Wimbledonu

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo o tenisu.

796. Kolikokrat so Roger Federer, Novak Đoković, Rafael Nadal in Andy Murray zmagali peti niz, če so vodili ali izgubljali z 2:0 in je do 5. niza tudi prišlo?
Igor Rakuša

Med veliko četverico je največ petih nizov odigral Roger Federer, ki pa ima najslabše razmerje zmag in porazov v petih nizih.

IgralecZ-POdstotek
Novak Đoković27-877,14
Andy Murray23-776,67
Rafael Nadal17-770,83
Roger Federer24-1955,81

Zato pa Federer slovi kot igralec, ki nikoli ne vrže puške v koruzo. V četrtfinalu Wimbledona je namreč po zaostanku 0:2 premagal Marina Čilića, s čimer mu je desetič uspelo splezati iz takega položaja. Po tej statistiki mu je blizu le še Murray, preostala velikana pa zaostajata.

IgralecRešilZapravil
Roger Federer102
Andy Murray81
Novak Đoković41
Rafael Nadal32

Opomba: V drugem stolpcu je število dvobojev, v katerih je član velike četverice zmagal po zaostanku 0:2, v zadnjem stolpcu pa število primerov, ko je zapravil vodstvo z 2:0.

797. Serena Williams je osvojila 22. grand slam. Kakšna pa je lestvica po razponu od prvega do zadnjega grand slama?
Tomo K.

Serena Williams je z 22 grand slami izenačila dosežek Steffi Graf, kar je rekord v odprti dobi tenisa. Američanka pa je z naskokom najboljša v razponu od prve do zadnje lovorike, saj je med tema minilo skoraj 17 let!