Nosilci medalj

100 m (M):                            
 1. J. GATLIN         ZDA        9,92
 2. C. COLEMAN        ZDA        9,94
 3. U. BOLT           JAM        9,95
200 m (M):                             
 1. R. GULIYEV        TUR       20,09 
 2. W. VAN NIEKERK    JAR       20,11 
 3. J. RICHARDS       TRI       20,11  
400 m (M):                             
 1. W. VAN NIEKERK    JAR       43,98 
 2. S. GARDINER       BAH       44,41 
 3. A. HAROUN         KAT       44,48 

800 m (M):                             
 1. P. A. BOSSE       FRA     1:44,67 
 2. A. KSZCZOT        POL     1:44,95 
 3. K. BETT           KEN     1:45,21 
1.500 m (M):                          
 1. E. MANANGOI        KEN     3:33,61
 2. T. CHERUIYOT       KEN     3:33,99
 3. F. INGEBRIGTSEN    NOR     3;34,53
5.000 m (M):                          
 1  M. EDRIS          ETI    13:32,79
 2. M. FARAH           VB    13:33,22
 3. P. K. CHELIMO     ZDA    13:33,30
10.000 m (M):                        
 1. M. FARAH          VB     26:49,51
 2. J. ČEPTEGEI       UGA    26:49,94
 3. P. TANUI          KEN    26:50,60

110 m ovire (M):                      
 1. O. McLEOD         JAM       13,04
 2. S. ŠUBENKOV       RUS       13,14
 3. B. BAJI           MAD       13,28
400 m ovire (M):                       
 1. K. WARHOLM        NOR       48,35 
 2. Y. COPELLO        TUR       48,49 
 3. K. CLEMENT        ZDA       48,52  
3.000 m zapreke (M):                  
 1. C. KIPRUTO        KEN     8:14,12
 2. S. EL BAKKALI     MAR     8:14,49
 3. E. JAGER          ZDA     8:15,53
4 x 100 m (M):                        
 1. VELIKA BRITANIJA            37,47
    Ujah/Gemili/Talbot/Mitchell Blake 
 2. ZDA                         37,52
    Rodgers/Gatlin/Bacon/Coleman      
 3. JAPONSKA                    38,04
    Tada/Izuka/Kirju/Fudžimicu      
4 x 400 m (M):                         
 1. TRINIDAD IN TOBAGO         2:58,12 
    Solomon/Richards/Cedenio/Gordon    
 2. ZDA                        2:58,61 
    London/Roberts/Cherry/Kerley       
 3. VELIKA BRITANIJA           2:59,00 
    Hudson-Smith/Cowan/Yousif/Rooney   
        
 
Višina (M):                            
 1. M. BARSHIM        KAT        2,35 
 2. D. LYSENKO        NEU        2,32 
 3. M. GHAZAL         SIR        2,29
 
Daljina (M):                          
 1. L. MANYONGA       JAR        8,48
 2. J. LAWSON         ZDA        8,44
 3. R. SAMAAI         JAR        8,32
Palica (M):                            
 1. S. KENDRICKS      ZDA        5,95 
 2. P. LISEK          POL        5,89 
 3. R. LAVILLENIE     FRA        5,89 
Troskok (M):                          
 1. C. TAYLOR         ZDA       17,68
 2. W. CLAYE          ZDA       17,63
 3. N. EVORA          POR       17,19
Krogla (M):                           
 1. T. WALSH          NZL       22,03
 2. J. KOVACS         ZDA       21,66
 3. S. ŽUNIĆ          HRV       21,46
Disk (M):                             
 1. A. GUDŽIUS        LIT       69,21
 2. D. STÄHL          ŠVE       69,19
 3. M. FINLEY         ZDA       68,03
Kopje (M):                            
 1. J. VETTER         NEM       89,89
 2. J. VADLEJCH       ČEŠ       89,73
 3. P. FRYDRYCH       ČEŠ       88,32
Kladivo (M):                          
 1. P. FAJDEK         POL       79,81
 2. V. PRONKIN        RUS       78,16
 3. W. NOWICKI        POL       78,03
Maraton (M):                          
 1. G. KIRUI          KEN     2:08,27
 2. T. TOLA           ETI     2:09:49
 3. A. SIMBU          TAN     2:09:51
...                                   
66. R. PUHAR          SLO     2:33:21
Deseteroboj:                          
 1. K. MAYER          FRA       8.768
 2. R. FREIMUTH       NEM       8.564
 3. K. KAZMIREK       NEM       8.488
20 km hoja (M):                       
 1. E. AREVALO         KOL     1:18:53
 2. S. ŠIROBOKOV       RUS     1:18:55
 3. C. BONFIM          BRA     1:19:04
                                      
50 km hoja (M):                       
 1. Y. DINIZ           FRA     3:33:12
 2. H. ARAI            JAP     3:41:17
 3. K. KOBAJAŠI        JAP     3:41,19
                                      

 
100 m (Ž):                            
 1. T. BOWIE          ZDA       10,85
 2. M. TA LOU         SOB       10,86
 3. D. SCHIPPERS      NIZ       10,96
200 m (Ž):                            
 1. D. SCHIPPERS      NIZ       22,05
 2. M. J. TA LOU S. OBALA       22,08
 3. S. MILLER UIBO    BAH       22,15
400 m (Ž):                            
 1. P. FRANCIS        ZDA       49,92
 2. S. E. NASER       BRN       50,06
 3. A. FELIX          ZDA       50,08

    

800 m (Ž):                            
 1. C. SEMENYA         JAR     1:55,16
 2. F. NIYONSABA       BUR     1:55,92
 3. A. WILSON          ZDA     1:56,65
                                      
1.500 m (Ž):                           
 1. F. KIPYEGON       KEN     4:02,59 
 2. J. SIMPSON        ZDA     4:02,76 
 3. C. SEMENYA        JAR     4:02,90 
5.000 m (Ž):                          
 1. H. OBIRI           KEN    14:34,86
 2. A. AYANA           ETI    14:40,35
 3. S. HASSAN          NIZ    14:42,73
10.000 m (Ž):                         
 1. A. AYANA          ETI    30:16,32
 2. T. DIBABA         ETI    31:02,69
 3. A. J. TIROP       KEN    31:03,50
100 m ovire (Ž):                      
 1. S. PEARSON        AVS       12,59
 2. D. HARPER NELSON  ZDA       12,63
 3. P. DUTKIEWICZ     NEM       12,72
400 m ovire (Ž):                       
 1. K. CARTER         ZDA       53,07 
 2. D. MUHAMMAD       ZDA       53,50 
 3. R. TRACEY         JAM       53,74
3.000 m zapreke (Ž):                  
 1. E. COBURN         ZDA     9:02,58
 2. C. FRERICHS       ZDA     9:03,77
 3. H. K. JEPKEMOI    KEN     9:04,03
4 x 100 m (Ž):                        
 1. ZDA                         41,82
    Brown/Felix/Akinosun/Bowie       
 2. VELIKA BRITANIJA            42,12
    Philip/Henry/Asher Smith/Neita    
 3. JAMAJKA                     42,19
    Levy/Morrison/Facey/Forbes
4 x 400 m (Ž):                        
 1. ZDA                        3:19,02
    Hayes/Felix/Wimbley/Francis       
 2. VELIKA BRITANIJA           3:25,00
    Clark/Nielsen/Doyle/Diamond       
 3. POLJSKA                    3:25,41
    Holub/Baumgart/Gaworska/Swiety    
                                      
Maraton (Ž):                          
 1. R. CHELIMO        BAH     2:27:11
 2. E. KIPLAGAT       KEN     2:27:18
 3. A. CRAGG          ZDA     2:27:18
 
Daljina (Ž):                          
 1. B. REESE          ZDA        7,02
 2. D. KLIŠINA        RUS        7,00
 3. T. BARTOLETTA     ZDA        6,97
Višina (Ž):                           
 1. M. LASICKENE      RUS        2,03
 2. J. LEVČENKO       UKR        2,01
 3. K. LICWINKO       POL        1,99
Palica (Ž):  
 1. E. STEFANIDI      GRČ        4,91 
 2. S. MORRIS         ZDA        4,75 
 3. R. PEINADO        VEN        4,65 
  . Y. SILVA          KUB        4,65
Troskok (Ž):                          
 1. Y. ROJAS          VEN       14,91
 2. C. IBARGÜEN       KOL       14,89
 3. O. RIPAKOVA       KAZ       14,77
Kopje (Ž):                             
 1. B. ŠPOTAKOVA      ČEŠ       66,76 
 2. L. LI             KIT       66,25 
 3. H. LJU            KIT       65,26 
 ...                                   
 9. M. RATEJ          SLO       61,05 
Kladivo (Ž):                          
 1. A. WLODARCZYK     POL       77,90
 2. Ž. VANG           KIT       75,98
 3. M. KOPRON         POL       74,76
Krogla (Ž):                           
 1. L. GONG           KIT       19,94
 2. A. MARTON         MAD       19,49
 3. M. CARTER         ZDA       19,14
Disk (Ž):                             
 1. S. PERKOVIĆ        HRV       70,31
 2. D. STEVENS         AVS       69,64
 3. M. ROBERT-MICHON   FRA       66,21
Sedmeroboj:                           
 1. N. THIAM          BEL       6.784
 2. C. SCHÄFER        NEM       6.696
 3. A. VETTER         NIZ       6.636
20 km hoja (Ž):                        
 1. J. JANG            KIT     1:26:18 
 2. M. GUADALUPE-S.    MEH     1:26:19 
 3. A. PALMISANO       ITA     1:26:36 
                                       
50 km hoja (Ž):                        
 1. I. HENRIQUES       POR   * 4:05:56 
 2. H. JIN             KIT     4:08:58 
 3. S. JANG            KIT     4:20:49 
                                       
          * - svetovni rekord          
                                       

SP v atletiki 2017
Andrej Stare ocenil SP v Londonu 00:01:50, 14.08.2017
Zadnji dan SP-ja v atletiki 00:01:14, 13.08.2017
Finale moške štafete 4 x 400 m 00:07:57, 13.08.2017
Finale ženske štafete 4 x 400 m 00:07:42, 13.08.2017
Prvi poraz Faraha po osmih letih 00:01:35, 12.08.2017
Sprehod skozi kariero Usaina Bolta 00:02:37, 12.08.2017
V petek v Londonu blestela dekleta 00:01:26, 12.08.2017
Tek Agate Zupin v polfinalu SP-ja 00:05:34, 08.08.2017
Semenya: Nimam časa za neumnosti 00:01:47, 08.08.2017
McLeod: To zmago posvečam Boltu 00:01:08, 08.08.2017
Zupinova presenetljivo v polfinale 00:00:55, 07.08.2017
Kazalo