Maratonski podaljšani igri je sledil veliko krajši drugi niz. Foto: EPA

"Nismo dobili podatka, da bi bil kakšen "tie-break" daljši kot ta," je v torek na Twitterju zapisala Mednarodna teniška zveza (ITF). Monačana sta v nedeljo v podaljšani igri prvega niza v tretjem krogu kvalifikacij odigrala 70 točk. Izid je bil 36:34. Rekord morda ne bo uradno priznan, saj na tekmi ni bilo glavnega sodnika oziroma sodnika na stolu.

Prejšnji rekord je bil "samo" 38 točk. Dosežen je bil trikrat, nazadnje leta 1997, ko je Goran Ivanišević v odločilnem nizu premagal Grega Rusedskega na turnirju Queen's v Londonu. Tako dolg "tie-break" sta v svoji karieri dobila tudi Björn Borg in Andy Roddick.

29-letni Balleret je trenutno 636. igralec sveta, najvišje pa je bil leta 2006 na 204. mestu. Osem let starejši Couillard trenutno ni uvrščen na lestvico ATP. Balleret je zmagal s 7:6 in 6:1.