Aljaž Bedene se veseli največjega uspeha v karieri. Foto: Reuters

23-letni Ljubljančan je po zmagi nad šestim nosilcem Robinom Haasejem odpravil še četrtega Wawrinko, sicer 17. igralca sveta. Dvoboj je trajal dobro uro in pol.

Wawrinka veljal za favorita, a ...
Bedene je brez večjih težav dobil prvi niz (6:2), bistveno bolj izenačenemu boju so bili gledalci priča v drugem nizu, ki ga je 23-letni Ljubljančan dobil v podaljšani igri s 7:6 (6). Wawrinka, ki je veljal za favorita, ni igral dobro na svoj servis, storil je dve dvojni napaki, na svoj prvi servis je osvojil 31 od 49 točk, na drugega 10 od 23. Bedene je bil precej boljši: tako kot Švicar je serivral 5 asov, a je na svoj prvi servis osvojil 32 od 45 točk, na drugi servis pa 18 od 26.

Izkoristil je 3 od 7 brejk priložnosti (Wawrinka 1 od 4), vknjižil je 31 returnov. Razmerje v dobljenih točkah je bilo 81:62 v korist Ljubljančana.

V polfinalu se bo Bedene pomeril s Srbom Jankom Tipsarevićem, ki je v četrtfinalu ugnal Japonca Goja Saedo (6:2, 6:4).