Heather Watson na lestvici WTA zaseda 71. mesto. Foto: EPA
Viktorija Azarenka
Viktorija Azarenka je v finalu teniškega turnirja v Linzu premagala Nemko Julio Görges. Foto: EPA

Leta 1988 je Sara Gomer v Aptosu v Kaliforniji dobila svoj edini turnir, kar se je zgodilo štiri leta pred rojstvom Heather Watson. Ta je v finalu, ki je trajal tri ure in 12 minut, rešila štiri žogice za zmago Tajvanke.

Pred tem se še nikoli ni uvrstila v polfinale turnirjev na seriji WTA. Na poti do uspeha kariere je v 1. krogu premagala Polono Hercog.

Ena suša že prekinjena
Britanski tenis je letos že prekinil eno dolgo sušo - 76 let od zadnjega slavja na turnirju za grand slam, kar je prejšnji mesec z zmago v New Yorku uspelo Andyju Murrayju.

Azarenka slavila še petič letos
Turnir v Linzu je osvojila Belorusinja Viktorija Azarenka, ki je s 6:3 in 6:4 v uri in 17 minutah odpravila Nemko Julio Görges. Številka ena ženskega tenisa je izkoristila pet od devetih priložnosti za odvzem servisa, vknjižila je 28 returnov. Görgesova je izkoristila dve od treh priložnosti za brejk, servirala je tri ase. Razmerje v dobljenih točkah je bilo 62:48. Azarenka je osvojila peti turnir serije WTA v letošnji sezoni.