John Isner se je veselil odmevne zmage. Federerja je premagal le še na obračunu Davisovega pokala leta 2012. Foto: EPA
Roger Federer
Roger Federer je zelo slabo odigral obe podaljšani igri. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković se je kar namučil z Gillesom Simonom. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal je v podaljašni igri drugega niza rešil zaključno žogo pri zaostanku s 5:6, dobil "tie-break" z 8:6 in v zadnjem nizu nadigral Kevina Andersona. Foto: EPA

34-letni Švicar, ki je v nedeljo v finalu domačega turnirja v Baslu ugnal Rafaela Nadala, ni blestel, v odločilnih trenutkih je naredil preveč neizsiljenih napak. V prvem nizu ni bilo brejkov, podaljšano igro pa je dobil Isner s 7:3. V drugem nizu je Federer v šesti igri uspel odvzeti servis visokemu Američanu.

Tudi v odločilnem nizu sta oba zadržala začetne udarce, Isner je v "tie-breaku" povedel s 6:2, Federer je nato nanizal tri zaporedne točke, vendar je Američan obračun zaključil z asom.

Đoković kar petkrat izgubil servis
se je uvrstil v četrtfinale, potem ko je s 6:3 in 7:5 po uri in 38 minutah premagal Gilesa Simona.

Francoski teniški igralec se je številki ena dostojno pariral. Že v prvem nizu se je Srbu dobro upiral in mu v tretji igri odvzel servis ter povedel z 2:1. Dve priložnosti za brejk je izkoristil tudi Nole, ki je začetni udarec Simonu odvzel v četrti in šesti igri ter si po 35 minutah utrl pot k vodstvu z 1:0. V drugem nizu pa je Francoz zaigral bistveno bolje. Niz so zaznamovali brejki, saj sta v 12 igrah dobila le tri igre na svoj začetni udarec. Simonu je to uspelo v deveti igri, Đokoviću pa v osmi in v 12., ko za napredovanje v igri ni dopustil niti točke. Štirikrat je tako v drugem nizu, ki je trajal več kot uro, servis izgubil Đoković, petkrat pa Simon.

Murray oddal le eno igro
Bistveno lažje se je naprej prebil Andy Murray. Drugi nosilec turnirja je s 6:1 in 6:0 v 54 minutah – vsak niz je trajal po 27 minut – odpihnil Davida Goffina. Naslednji dvoboj Škota in Belgijca bo najverjetneje konec novembra, ko bo Belgija v finalu Davisovega pokala gostila Veliko Britanijo. Murray je doslej dobil oba dvoboja, a obračun v Gentu bo prvi na pesku.