Prvič skupaj v dvojicah: Federer in Đoković. Zabave ni manjkalo, a tudi resnosti, na koncu pa sta morala priznati premoč v igri dvojic veliko bolj vajenemu paru Andersonu-Socku. Foto: AP

To je bilo pa res zabavno. Zahvalil bi se Rogerju, da je zaigral z mano. Bilo mi je res všeč. Mislim, da sva si oba zelo želela te zmage, ampak ta dva fanta sta na koncu odigrala nekaj res dobrih iger.

Novak Đoković
Evropa - Svet
Čeprav ekshibicijski dvoboj, je po uspešni lanski generalki v Pragi, tudi v Čigaku videti, da je teniški dvoboj reprezentance Evrope in Sveta postal uspešnica. Polne tribune, sproščeni igralci, krajši in napeti dvoboji. Foto: AP
Jack Sock
Američan Jack Sock je najbolj obremenjen igralec na Laverjevem pokalu, saj bo v prvih dveh dneh odigral tri dvoboje. Prvi dan je najprej kot posameznik izgubil po odločilni igri, nato pa v njej slavil v dvojicah. Foto: AP

Superzvezdniški par je po podaljšani igri dobil uvodni maratonski niz, nato je južnoafriško-ameriška naveza vrnila udarec, v odločilni igri pa se je potrdilo, da manjka Federerju in Đokoviču uigranosti za dvojice, tako da sta Anderson in Sock Svetu priigrala sploh prvo točko.

Za najzabavnejši trenutek v polnem United Centru v Chicagu sta Novak in Federer poskrbela že v 9. minuti dvoboja, ko je bil Srb malce pozen pri povratnem udarcu, slabo zadeto žogo pa poslal naravnost v zadnjico Švicarja, ki je stal na mreži.

Do vrhunca prvega večera je sicer Evropa dobila vse tri uvodne dvoboje. Belgijec David Goffin je prav tako s pomočjo odločilne igre odpravil Argentinca Diega Schwartzmanna (6:4, 4:6, 11:9), s čimer je Evropa povedla že s 3:0. A po drugi strani zaradi sistema tekmovanja, v katerem so boji vsak dan vredni več, obračun med reprezentancama Evrope in Sveta še zdaleč ni odločen.

Odločilna igra je dala tudi zmagovalca med Jackom Sockom in Britancem Kylom Edmundom (6:4, 5:7, 10:6). Zato se je najhitreje odvil uvodni dvoboj, ko je Bolgar Grigor Dimitrov odpihnil Američana Francesa Tiafoeja v vsega 41 minutah s 6:1 in 6:4.

Obujen dvoboj McEnroe - Borg
Na turnirju se meri šest igralcev iz Evrope, kapetan evropske ekipe je sloviti Björn Borg, in šest igralcev iz "preostalega sveta", ki jim poveljuje prav tako sloviti John McEnroe. Po štirje člani vsake ekipe so izbrani glede na uvrstitev na lestvici ATP, po dva pa sta izbrala vsak od obeh kapetanov.

Tekmovanje bo trajalo tri dni. Odigranih bo 12 obračunov (devet posameznih in tri dvojice). Igra se na dva dobljena niza. Če je izid izenačen, pa o zmagovalcu odloča podaljšana igra. Če bosta ekipi po dvanajstih odigranih obračunih poravnani, bo na sporedu "super finale" dvojic na en dobljen niz.

Sock/Kygrios - Dimitrov/Goffin

Zmage prvi dan so vredne ene točko, drugi dan dve, zadnji dan pa tri. Zmagala bo ekipa, ki bo prva prišla do 13 točk.