Roger Federer lovi šesto zmago v Baslu. Foto: EPA
Marija Šarapova
Marija Šarapova je glavna zvezdnica v Carigradu, kjer košarko igra tudi njen nekdanji zaročenec Saša Vujačić. Foto: EPA
Marija Šarapova in Serena Williams
Šarapova in Serena Williams sta bili nasmejani na predstavitvi igralk. Foto: EPA

31-letni Becker, ki je pred šestimi leti poslal Andreja Agassija v pokoj na OP ZDA v New Yorku, je v uri in osemindvajsetih minutah Švicarja dodobra namučil.
Baselčan je moral rešiti kar nekaj priložnosti za odvzem servisa, nato pa je Nemec popustil in serviral dvojno napako, kar je "Fedex" izkoristil z brejkom osvojil niz. V drugem nizu sta bila tekmeca izenačena do izida 3:3, potem pa je 17-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam nanizal tri zaporedne igre.

Beckerja pokopalo njegovo najmočnejše orožje
83. igralec sveta je v uri in 28 minutah dvoboja sicer uspel rešiti kar devet od dvanajstih brejk žog (Federer eno do dveh), a pokopal ga je nekoliko slabši servis. Federer je dosegel dve dvojni napaki, Becker pet. Poleg tega je le bil nenadkriljivi Švicar uspešen kar v 82 odstotkih prvih servisov, Nemec pa v 63 odstotkih.
Federer zadnja leta v Baslu skoraj nepremagljiv
Federer je v zadnjih šestih letih na turnirju v Baslu zmagal kar petkrat, edini poraz je leta 2009 dosegel proti Srbu Novaku Djokoviću. V drugem krogu bo igral z zmagovalcem dvoboja Thomaz Bellucci - Go Soeda.

Berdych se je uvrstil na zaključni ATP turnir v Londonu
Češki teniški igralec Tomaš Berdych je šesti, ki si je zagotovil nastop na zaključnem turnirju ATP v Londonu. Uvrstitev si je priigral z zmago na turnirju v Stockholmu, pred njim pa so imeli nastop že zagotovljen Novak Djoković, Roger Federer, Andy Murray, Rafael Nadal in David Ferrer. Nastop najboljšega Španca Nadala je zaradi poškodbe vprašljiv.

Na tekmovanju v Londonu med 5. in 12. novembrom sta tako ostali le še dve prosti mesti. Kandidati za nastop pa so še Juan Martin del Potro, ki je v dunajskem finalu premagal Grega Žemljo, Jo-Wilfried Tsonga, Janko Tipsarević in Nicolas Almagro.

V Turčiji najboljše teniške igralke
V Carigradu se v torek začenja zaključni turnir v ženskem tenisu. Vstopnico za masters so si priigrale Agnieszka Radwanska, Petra Kvitova, Serena Williams, Angelique Kerber, Marija Šarapova, Sara Errani, Viktorija Azarenka in Na Li.
Strokovnjaki največjo možnost za zmago pripisujejo Belorusinji Azarenki, toda poudarjajo, da tudi Šarapova še ni rekla zadnje besede.
Šarapova se s tem strinja: "Lani sem nastopila poškodovana, letos pa sem 100-odstotno pripravljena. Upam na najboljše."