Borna Ćorić je presenetil Andyja Murrayja, proti Rogerju Federerju pa ni imel možnosti. Foto: Reuters

Po presenetljivem uspehu nad Andyjem Murrayjem se je nadarjeni hrvaški najstnik Borna Ćorić, ki je na turnir prišel kot srečni poraženec, pomeril z enim največjih vseh časov, Rogerjem Federerjem. Švicar je 18-letnemu Zagrebčanu pustil le tri igre in se po 56 minutah z izidom 6:2 ter 6:1 prebil v finale. Ćorić se je dobro boril za vsako žogico, toda Federer je bil premočan. Ćorića so drago stale tudi neizsiljene napake, ki jih je naredil 22.

Več dela je imel prvi igralec sveta. Đoković je bil izvrsten v prvem nizu, ko je Čehu zavezal kravato, a se je Berdych odlično vrnil in izenačil na 1:1, ko je drugi niz dobil s 7:5. Nole je v odločilnem nizu zmagal s 6:4. Za zmago je potreboval dve uri in štiri minute. To bo 37. medsebojni dvoboj Federerja in Đokovića. Švicar vodi z 19:17.