Marin Čilić je na veliko veselje hrvaških navijačev osvojil turnir v Umagu. Lani ga je v finalu ugnal Aleksandr Dolgopolov. Foto: EPA

To je bil poseben teden in sladka zmaga po grenkem porazu v lanskem finalu. Rad bi se zahvalil svoji ekipi, ki mi je vso sezono stala ob strani. Rad bi se tudi zahvalil organizatorjem ... To zelo poseben turnir, vsi igralci želijo igrati, organizacija je bila vrhunska. Vse čestitke.

Marin Čilić
David Ferrer
David Ferrer je osvojil teniški turnir v Bastadu. Lani je prav tako igral v finalu, kjer pa je izgubil proti gostitelju Robinu Söderlingu. Foto: EPA
Nicolas Almagro
Nicolasa Almagra je na dvoboju s Ferrerjem mučila bolečina v desnem ramenu. Foto: Reuters
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević je v dvoboju z Juanom Monacom prvi niz dobil s 6:4, v drugem je že vodil s 4:1, a nato klonil s 5:7. Odločilni tretji niz je nato dobil s 6:3. Foto: Reuters

Čilić dvoboja ni začel blesteče, v tretji igri prvega niza je izgubil začetni udarec in se znašel v zaostanku z 1:2. Toda zanesljiva igra nasprotnika z osnovne črte ga ni zmedla, v osmi igri si je priboril priložnost za brejk in jo ob napaki Granollersa na mreži tudi izkoristil ter izid poravnal na 4:4. 23-letni Hrvat, sicer rojen v Međugorju, je bil v naletu in je prvi niz dobil s 6:4.

Lahko bi "zavezal kravato"
Odlično predstavo je nadaljeval tudi v drugem nizu, brejk mu je uspel že v drugi igri, "vajo" je ponovil v četrti igri, ko je ob izidu 15:40 in po vnovični nevsiljeni napaki Španca povedel s 4:0. Mnogi so bili prepričani, da bo Hrvat Špancu "zavezal kravato", vendar ni bilo tako. Granollers je dobil šesto igro, v sedmi pa je celo ubranil dve žogici za zmago in zaostanek znižal na 2:5. Toda Čilić se ni dal, že v naslednji igri so se mu ponudile tri priložnosti za zmago, izkoristil je drugo in tako prvič v karieri osvojil turnir v Umagu (lani mu je v finalu veselje preprečil Ukrajinec Aleksander Dolgopolov). Dvoboj je trajal uro in 31 minut.

Sladka zmaga po lanskem porazu
"To je bil poseben teden in sladka zmaga po grenkem porazu v lanskem finalu. Rad bi se zahvalil svoji ekipi, ki mi je vso sezono stala ob strani. Rad bi se tudi zahvalil organizatorjem ... To zelo poseben turnir, vsi igralci želijo igrati, organizacija je bila vrhunska. Vse čestitke," je bil po dvoboju vesel Čilić. Sklenil je: "Uživam v igranju pred domačim občinstvom, upam da se vidimo tudi prihodnjo sezono."

Tipsarevićev prvenec na pesku
je prvič v karieri osvojil peščeni turnir serije ATP, potem ko je v finalu Stuttgarta s 6:4, 5:7 in 6:3 premagal Argentinca Juana Monaca in si prislužil denarno nagrado v višini 64.700 evrov ter novih 250 točk. V prvem nizu je obema tenisačema uspel brejh, do ključnega trenutka je prišlo v deveti igri, ko je Srb Monacu odvzel servis in prvi niz dobil s 6:4. V drugem nizu je kazalo na gladko zmago osmega igralca ATP-lestvice, vodil je že s 4:0, a nato nasprotniku dovolil povratek in tudi niz (5:7). V odločilnem tretjem nizu je bilo še vse izenačeno pri 3:3, nato pa je Tipsarević dobil naslednje tri igre in vknjižil 36. zmago sezone.

Ferrerju prvi peščeni turnir
Španec David Ferrer je osvojil teniški turnir v Bastadu z nagradnim skladom 410.175 evrov, potem ko je s 6:2 in 6:2 odpravil rojaka Nicolasa Almagra. Ferrer je serviral odlično, na prvi servis je dobil 30 od 42 točk, izkoristil je 4 od 6 priložnosti za brejk. Almagro ni imel svojega dne, zaškripal je zlasti prvi servis (51 %), Ferrerju je z nevsiljenimi napakami podaril kopico lahkih točk. Dvoboj je trajal uro in 7 minut, razmerje v dobljenih točkah je bilo 62:41.