Polona Hercog je morala priznati premoč Čehinji Katerini Siniakovi. Foto: EPA

Siniakova je bila v prvem nizu zelo suverena, oddala je zgolj igro, Slovenki pa je dvakrat odvzela začetni udarec - najprej v 4. igri, ko je izkoristila prvo od dveh priložnosti za brejk, nato še v 6. igri.

Dvoboj se je prelomil v 7. igri
Drugi niz je bil precej bolj izenačen, z odvzemom servisa ga je odprla Čehinja, a je Hercogovi uspel re-break. Sledil je mrtvi tek, dvoboj pa se je prelomil v 7. igri, ko je 24-letna Mariborčanka, sicer 72. igralka sveta, še zadnjič izgubila servis in prišla v zaostanek s 4:3. Brejk je Čehinja v naslednji igri potrdila in zmago mirno pripeljala do konca. Hercogova se sicer ni dala brez boja, v zadnji igri si je priigrala tri priložnosti za brejk, a je nasprotnica vse ubranila in izkoristila tretjo žogico za zmago s 6:4.

Dvoboj je trajal uro in 33 minut. To je bil njun drugi medsebojni obračun, prvega je letos v Sydneyju dobila Hercogova s 6:3 in 6:3.
Đokovića ne bo v Madrid
Prireditelji teniškega mastersa v Madridu so potrdili, da bo najboljši igralec na svetu Novak Đoković še drugo leto zaporedoma izpustil turnir, ki se začne prihodnji teden. Srb pravi, da se boji izčrpanosti pred Roland Garrosom, ki se začenja 25. maja. "Nole" je edini igralec, ki je slavil na uvodnih treh mastersih v sezoni (Indian Wells, Miami in Monte Carlo).