Na jugu Italije imajo domačini v igri za zmago še vedno tako Saro Errani kot Roberto Vinci. Foto: EPA

Dvoboj je trajal uro in 50 minut in se je končal šele nekaj minut pred polnočjo. Hercogova je imela slabši prvi servis, naredila pa je tudi tri dvojne napake. V prvem nizu je 30-letna italijanska igralka, ki je osvojila že osem WTA-turnirjev, povedla s 3:0 in niz zanesljivo dobila s 6:2. Izkoristila je dve od treh priložnosti za odvzem servisa, Hercogova pa nobene od dveh.

Najboljši slovenski igralki je v drugem nizu uspel brejk za vodstvo 4:3, vendar je bilo že po naslednji igri spet izenačeno. Hercogova si je pripravila še eno lepo izhodišče, saj je povedla s 6:5 in servirala za izenačenje na 1:1. Toda druga nosilka je izsilila podaljšano igro, v kateri je od prvih šestih točk dobila pet in podaljšano igro dobila s 7:3.