Polona Hercog se na zelenem pesku v Charlestonu dobro znajde. Foto: Reuters

Hercogova, ki še naprej zaseda 38. mesto na lestvici WTA, se bo v osmini finala pomerila s Francozinjo Marion Bartoli, ki je izločila Rusinjo Vero Duševino s 6:2, 6:7 in 6:4.
Dvoboj je trajal uro in 15 minut. V prvem nizu je Hercogova izkoristila eno izmed dveh priložnosti za brejk, v drugem pa dve izmed štirih. Lepchenkova, 77. igralka sveta, si je priigrala le eno priložnost za odvzem servisa, ki pa je ni izkoristila. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 60:43.
Zelo dobro je servirala
"Danes sem tekmo začela precej bolj odločno kot v prvem krogu. Čeprav je Lepchenkova neugodna levičarka, s katero sem se do zdaj pomerila dvakrat in zmagala enkrat, sem se poskušala osredotočiti predvsem na svojo igro in igrati napadalno. Servirala sem zelo dobro in igrala agresivno s forhenda, bekhend pa menjala s sliceom in spinom. V naslednjem krogu me Bartolijeva. Najine tekme so precej pogoste," je pojasnila Hercogova.

21-letna Mariborčanka je prvič letos zmagala dvakrat zapored na turnirju WTA. Na dozdajšnjih osmih turnirjih z izjemo kvalifikacij namreč še ni dobila dveh dvobojev v nizu. Hkrati pa je to njena tretja zmaga v zadnjih štirih nastopih; na prejšnjem turnirju v Miamiju jo je porazila njena potencialna tekmica v osmini finala Bartolijeva.

Kata uspešna meed dvojicami
Na turnirju v Charlestonu je v igri med dvojicami tudi Katarina Srebotnik, ki je dobila uvodni obračun v navezi s Čehinjo Kveto Peschke. S 6:3 in 7:5 sta odpravili Iveto Benešovo in Barboro Zahlavovo Strycovo. Tretja slovenska predstavnica Andreja Klepač pa se je že poslovila. S Poljakinjo Alicio Rosolsko je izgubila prvi krog dvojic.