Tomaš Berdych je med sodelovanjem z Ivaniševićem padel z 8. na 14. mesto na lestvici ATP. Foto: Reuters

Hrvat je bil v trenerskem štabu Čeha od avgusta lani, vendar pričakovanih rezultatov oziroma preboja ni bilo. 31-letnik je pod vodstvom Ivaniševića osvojil le en turnir, lani v Šenzenu na Kitajskem.

Letos je na prvem turnirju za grand slam sezone v Melbournu izpadel v 3. krogu, kaplja čez rob pa je bil očitno poraz proti Karenu Hačanovu v 2. krogu Roland Garrosa.

"Goran in jaz ne bova več delala skupaj. Užival sem z njim in ostala bova velika prijatelja. Želim mu vse najboljše v prihodnosti. Svoje cilje bom skušal uresničiti s sedanjo ekipo," je v izjavi za javnost zapisal Berdych.

Ivanišević je tako končal drugo trenersko avanturo v treh letih. Pred sodelovanjem s Čehom je bil trener rojaka Marina Čilića, s katerim je 2014 osvojil OP ZDA.