Rafael Nadal je lani v Wimbledonu izpadel že v 2. krogu proti Lukašu Rosolu, nato pa zaradi poškodbe kolena počival skoraj 7 mesecev, kar je tudi razlog, da je na lestvici ATP 'le' na petem mestu. Foto: EPA
Polona Hercog
Polona Hercog se je v Wimbledonu najdlje prebila leta 2011, ko je zaigrala v 2. krogu. Foto: EPA
Đoković na Church Road po drugi naslov

Hercogova, sicer četrta nosilka kvalifikacij, je izgubila proti Čehinji Petri Cetkovski s 6:7 in 3:6. Polona Hercog je v uvodnem nizu že zaostajala s 5:3, a se izvlekla v podaljšano igro, v kateri pa je osvojila štiri točke. V drugem nizu je osvojila tri igre. Majeričeva pa je klonila proti Grace Min. Američanka je dobila uvodni niz s 6:3, Slovenka pa 7:5. V zadnjem nizu je Minova povsem prevladovala, saj je dobila vseh šest iger.

Nadal postavljen za petega nosilca
V Londonu so pet dni pred začetkom tretjega grand slama v sezoni tudi določili nosilce. Največ oči je bilo uprtih v posebno komisijo, ki je imela pravico nosilce postaviti drugače od vrstnega reda na lestvici ATP, a se za to ni odločila. Peti igralec sveta Rafael Nadal je tako postavljen za petega nosilca.

Proti veliki trojici lahko že v četrtfinalu
Španec je kljub le dvema porazoma v sezoni na petem mestu, zaradi česar se lahko že v četrtfinalu pomeri z Novakom Đokovićem (1. nosilec), Andyjem Murrayjem (2.) ali Rogerjem Federerjem (3.). Četrti nosilec je Nadalov rojak David Ferrer, ki se je lani na sveti travi prvič prebil v četrtfinale.

Wimbledon tudi brez Kuznjecove
Potem ko je nastop na bližnjem turnirju za grand slam v Wimbledonu v torek odpovedala petkratna zmagovalka Venus Williams, je danes podoben korak naredila še ena nekdanja zmagovalka turnirjev za grand slam. Rusinja Svetlana Kuznjecova, zmagovalka Francije 2009 in New Yorka 2004, se je letošnjemu Wimbledonu odpovedala zaradi poškodbe. Kuznjecova se ubada s poškodbo trebušne mišice. Zdaj je med nosilkami še Čehinja Klara Zakopalova.