Blažu Kavčiču, ki je iz Melbourna prišel popolnoma izčrpan, ni uspelo dobiti niza v uvodnem dvoboju. Foto: EPA
203 cm visoki Jerzy Janowicz je z odličnimi servisi priigral Poljski prvo točko. Foto: EPA
Grega Žemlja
Grega Žemlja ima že nekaj časa zdrastvene težave, zato na Poljsko ni odpotoval maksimalno pripravljen. Foto: EPA
Lukasz Kubot
Lukasz Kubot je oddal le pet iger. Foto: EPA

Visoki Jerzy Janowicz, 26. z lestvice ATP, je premagal Blaža Kavčiča s 6:3, 6:3 in 7:5. v drugem obračunu je Lukasz Kubot odpravil Grego Žemljo s 6:3, 6:2 in 6:0.

Kavčič je v prvem nizu izgubil dve igri na svoj servis, Poljak pa en začetni udarec. Janowicz je v drugem nizu z brejkom povedel s 3:1, a je Kavčič izid poravnal na 3:3. V sedmi igri je nato znova oddal začetni udarec brez dobljene točke, Poljak pa je v deveti igri z novim odvzemom servisa povedel z 2:0 v nizih.

V tretjem nizu sta tekmeca zadržala servise do izida 5:5. V dvanajsti igri je Kavčič serviral za podaljšano igro, Janowicz si je priigral tri zaključne žoge, tretjo pa je tudi unovčil.
Odlično vračal servise, a bil preslab na osnovni črti
"Slabo sem začel, to je bil prvi in največji minus v dvoboju. Dobro sem vračal servise tekmeca in to je bila moja najboljša točka dvoboja. Tu sem, mislim, presenetil tudi sebe. Vračal sem servise, ki jih je udaril z 240 kilometrov na uro, to je velika kvaliteta, toda na osnovni četrti sem bil za razred slabši, namesto da bi bil za razred boljši. Povsem drugače, kot sem pričakoval pred tekmo. Rezultat je zato tak, za nas neugoden, in bi težko več iztržil," je povedal Kavčič.
"Šele v tretjem nizu sem bolje serviral, veliko neposrednih točk sem dosegel iz servisa. Bil sem bolj prepričljiv v servisu in sem se počutil povsem enakovrednega, celo boljšega od Poljaka. Imel sem dve priložnosti za odvzem servisa v začetku tretjega niza, prvič je bilo zelo težko vrniti udarec in ni šlo, drugič pa priložnosti nisem izkoristil, kar je škoda. Če bi te majhne priložnosti unovčil, bi bilo lažje in bi lahko zadeve obrnil sebi v prid, seveda pa bi bila tudi v tem primeru zmaga še daleč. A vseeno lažje dosegljiva. Janowicz postaja nervozen, ko ga kdo lovi, in to bi bil lahko dodaten plus zame," je še dodal Kavčič.

Žemlja osvojil le pet iger
Tudi drugi dvoboj se je začel podobno. Kubot je dobil prvo igro, Žemlja pa je nato izgubil svoj začetni udarec za 0:2. Poljak je do konca zadržal prednost in dobil uvodni niz s 6:3. Tudi v drugem nizu je bil Kubot v prednosti in v sedmi igri po izenačenju na 40:40 dobil dve točki zapored in nato ponovno odvzel servis Žemlji. V izenačeni osmi igri tega niza je Poljak prišel do prednosti, Žemlji pa se napad na mrežo ni posrečil in je poslal žogico za zadnjo črto, s tem pa je tekmec dobil tudi niz.

V tretjem nizu je Žemlja popolnoma popustil, osvojil ni niti igre. V šesti igri je Poljak z asom prišel do prve prednosti in nato tudi do zmage.
Trupej se ne predaja
Kapetan Blaž Trupej je kljub temu, da gostitelji visoko vodijo, dejal, da se slovenska ekipa ne bo predala, v soboto pa bo na programu igra dvojic. "Ne glede na zaostanek se ne bomo predali in bomo v soboto ponovno igrali na zmago," je bil odločen Trupej in dodal, da bo v paru s Kavčičem skoraj zagotovo zaigral Žemlja, čeprav ima še vedno težave s prehladom.