Blaž Kavčič je na novi lestvici 99. igralec sveta. Foto: EPA

Najboljši slovenski teniški igralec je moral v polfinalu ATP Challengerja v Sužuju priznati premoč 27-letnemu Moldavcu Raduju Albotu, a je kljub temu napredoval po lestvici. Uvrstitev v najboljšo stoterico je zelo pomembna, saj bi 30-letnemu Ljubljančanu, če bo do konca leta ubranil svoj položaj, prinesla neposredno uvrstitev v glavni žreb prvega turnirja za grand slam v novi sezoni.

Blaž Rola se je preizkusil na turnirjih v Južni Ameriki, kjer med posamezniki ni blestel, zato pa se je Ptujčan izkazal v konkurenci dvojic. V dvojicah je osvojil naslov zmagovalca challengerja ATP v Limi. Igral je skupaj z Mehičanom Miguelom Angelom Reyesom Varelo. Na najnovejši lestvici ATP je po novem 218.

V najboljši deseterici ni večjih sprememb. Mesti sta zamenjala Nemec Saša Zverev in Hrvat Marin Čilić. Rafael Nadal ima 1.460 točk prednosti pred Rogerjem Federerjem. Švicarski as je slavil na svojem domačem igrišču na turnirju ATP v Baslu, a se je odpovedal mastersu v Parizu zaradi priprave na zaključni turnir ATP v Londonu. S to odločitvijo je skorajda že izgubil možnosti, da bi do konca sezone še lahko prehitel Nadala na prvem mestu lestvice ATP. Sklepni turnir sezone ATP v Londonu bo na sporedu med 12. in 19. novembrom.

Hercogova tudi blizu najboljše stoterice
Danka Caroline Wozniacki, ki je v nedeljo v Singapurju prvič v karieri osvojila ženski sklepni masters sezone osmerice najboljših, je s šestega mesta na najnovejši svetovni teniški lestvici WTA napredovala na tretje. Pred njo sta na čelu ostali Romunka Simona Halep in Španka Garbine Muguruza.

Najvišjeuvrščena slovenska teniška igralka Polona Hercog se še naprej počasi in zanesljivo vzpenja po lestvici WTA, kar pomeni, da je vse bližje neposredni uvrstitvi v glavni žreb odprtega prvenstva Avstralije. Za 110. mesto na lestvici prejšnji teden je pridobila deset mest, zdaj pa je napredovala še za šest mest in je 104.