Marin Čilić je moral pošteno garati za preboj v drugi teden Wimbledona. Foto: Reuters
Andy Murray
Andy Murray je zelo pohitel, saj ni hotel nadaljevati dvoboja v ponedeljek. Foto: Reuters
Jaroslava Švedova
Jaroslava Švedova se je vpisala v teniško zgodovino, saj ji je kot prvi na turnirjih za grand slam uspelo osvojiti niz brez izgubljene točke. Foto: Reuters
Serena Williams
Sereni Williams se je uspelo prebiti v osmino finala. V drugem tednu Wimbledona je vedno zelo nevarna. Foto: Reuters
Tamira Paszek
Tamira Paszek, ki je v uvodnem krogu ugnala Caroline Wozniacki, se je prebila v osmino finala. Foto: Reuters

Nemec, ki je lani zmagal v Halleju, je na igrišču številka 12 zmagal s 6:2, 6:3 in 7:6. Kohlschreiber je naredil le pet neizsiljenih napak, Čeh pa si v celotnem obračunu ni priigral niti ene priložnosti za brejk. Dvoboj je trajal le uro in 37 minut, Rosol pa je bil res videti kot 100. igralec sveta, medtem ko je v četrtek z neverjetnimi udarci šokiral dvakratnega zmagovalca na Church Roadu Nadala.

Kohlschreiber, ki je serviral 12 asov in zadel 35 "winnerjev", se bo v ponedeljek v osmini finala pomeril z Brianom Bakerjem. Američan je s 6:4, 4:6, 6:1 in 6:3 ugnal Francoza Benoita Paireja.
Čilić dobil drugi najdaljši dvoboj v Wimbledonu
Marin Čilić
je na igrišču številka dve po petih urah in 31 minutah premagal Sama Querreyja s 7:6, 6:4, 6:7, 6:7 in 17:15. Zadnji niz je trajal kar 127 minut. Končno razmerje v točkah je bilo 254:245 za Hrvata, ki je dosegel odločilni odvzem servisa v 31. igri. To je bil drugi najdaljši dvoboj v zgodovini Wimbledona; absolutni rekord imata John Isner in Nicolas Mahut, ki sta pred dvema letoma na igrišču števila 18 na Church Roadu igrala kar 11 ur in pet minut.
Murray ostaja v igri
V ponedeljek se bo pomeril z Andyjem Murrayjem, ki je s 7:5, 3:6, 7:5 in 6:1 izločil Marcosa Baghdatisa. Dvoboj se je končal tri minute čez enajsto uro po krajevnem času, ko se morajo vsi dvoboji v Wimbledonu končati. Zadnja dva niza sta tekmeca odigrala pod zaprto streho.
Ferrer po slabem začetku odpravil Roddicka
David Ferrer
je z 2:6, 7:6, 6:4 in 6:3 izločil Andyja Roddicka. V prvem nizu je Američan sijajno serviral, hitro je povedel s 4:0 in ni dopustil niti ene priložnosti za brejk. V drugem nizu je odločala podaljšana igra, ki jo je Ferrer dobil z 10:8, potem pa je Roddick popustil. V tretjem in četrtem nizu ni ogrozil servisa Ferrerja, Špancu pa so uspeli kar trije brejki. Roddick je serviral 15 asov, a naredil tudi 23 neizsiljenih napak. V osmini finala se bo Ferrer srečal s Juanom Martinom del Potrom, ki je bil s 6:3, 7:6 in 6:1 boljši od Japonca Keia Nišikorija.
Serena se je izvlekla
V pravi poslastici na osrednjem igrišču je Serena Williams s 6:7, 6:2 in 9:7 premagala Džie Dženg. Štirikratna zmagovalka Wimbledona je ključni brejk v odločilnem nizu dosegla v 15. igri. Sijajni obračun je trajal dve uri in 28 minut. Serena je servirala kar 23 asov, Kitajka pa le enega. Američanka je naredila tudi 24 neizsiljenih napak.

Ivanovićeva bo izzvala Azarenko
Ana Ivanović
je v uvodnem dvoboju na igrišču številka 2 po hudem boju premagala Julio Görges s 3:6, 6:3 in 6:4. Nemka je v ključnih trenutkih naredila preveč neizsiljenih napak in izkoristila le dve od devetih priložnosti za brejk. Srbkinja se bo v osmini finala pomerila z Viktorijo Azarenko.
Zanesljivo je napredovala lanska zmagovalka Petra Kvitova. Čehinja je s 6:1 in 6:0 z igrišča številka ena odpihnila Američanko Varvaro Lepchenko.
Zgodovinski zlati niz Švedove
je ugnala Saro Errani s 6:0 in 6:4. Kazahstanka je uvodni niz dobila po 15 minutah brez ene same izgubljene točke (24:0)! To do zdaj ni uspelo še nobeni igralki v zgodovini turnirjev za grand slam. Zadela je štiri ase in 14 "winnerjev".