Andy Murray je v Miamiju zmagal leta 2009 in 2013. Za nov podvig bo moral v nedeljo premagati Novaka Đokovića, ki v medsebojnih dvobojih vodi 17:8. Foto: EPA

Murray, ki lovi tretji naslov na Floridi, je Berdycha izločil s 6:4 in 6:4. Oba igralca sta na začetku slabo servirala in v uvodnih treh igrah izgubila začetne udarce. Murray je povedel z 2:1, nato pa se je zbral in s precej boljšimi servisi osvojil prvi niz. V drugem nizu se je zgodba ponovila, Čeh je izgubil servis v prvi in tretji igri. Murray je nato zanesljivo zadržal prednost do konca.

Dvoboj na osrednjem igrišču Crandon Parka je trajal uro in 42 minut. Končno razmerje v točkah je bilo 70:55. Murray je serviral tri ase in naredil tri dvojne napake.

"To je bila zelo kakovostna tekma v težkih razmerah," je po zmagi dejal Murray, ki je Berdycha ugnal tudi januarja v polfinalu odprtega prvenstva Avstralije in v medsebojnih dvobojih vodi s 7:5 v zmagah.

Za olimpijskega prvaka Murrayja je to že četrti finale v Miamiju. V letih 2009 in 2013 je zmagal, leta 2012 pa ga je v finalu ugnal Novak Đoković, ki bo tudi letos njegova zadnja ovira na poti do lovorike.

Đoković je Johna Isnerja premagal s 7:6 in 6:2. Isner si ni priigral nobene priložnosti za brejk, vseeno pa je z odličnim servisom v prvem nizu izsilil podaljšano igro, ki jo je najboljši igralec na svetu dobil na tri. V drugem nizu sta Đokoviću hitro uspela dva brejka, tako da je bilo pri njegovem vodstvu 4:1 bolj kot ne vse odločeno.