Odziv Rafaela Nadala po koncu dvoboju je dovolj zgovoren. Španec je na zmago proti Srbu čakal od 8. junija 2014, ko ga je ugnal v finalu Roland Garrosa. Vmes je nanizal sedem porazov. Nadalov izkupiček na pesku letos je 14:0. Foto: Reuters
Novak Đoković
Novak Đoković je v krizi. Šok terapija, ko se je razšel z vsemi svojimi trenerji, še ni obrodila sadov. Na tribuni ga je spremljal le brat Marko Đoković. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Dvoboj Đokovića in Nadala si je ogledal tudi nogometni zvezdnik Cristiano Ronaldo. Foto: EPA
Nadal izločil Đokovića za finale Madrida

30-letni Nadal je tako prekinil niz sedmih zaporednih porazov proti Đokoviću, ki letos ne najde šampionskega ritma iz prejšnjih sezon. Španec je 29-letnega Srba ugnal prvič po juniju 2014, "zaostanek" v skupnih zmagah pa je zmanjšal na 24:26.

Odličen začetek Nadala
Nadal je Đokoviću odvzel servis že v prvi igri, ki jo je dobil brez izgubljene točke. Razpoloženi Španec je nato "vajo ponovil" še v tretji igri, tako da je po vsega 17 minutah vodil s 4:0. Đoković je v nadaljevanju dobil dve igri, kar pa je bilo premalo, da bi ogrozil razigranega Nadala, ki je po 40 minutah odločil niz v svojo korist. Razmerje točk 32:18. Agresivni Nadal je zadeval vse, na drugi strani pa je Nole deloval šibko, brezidejno.

Boljši Đoković, a premalo za razigranega Nadala
Začetek drugega niza je bil enak prvemu: brejk Nadala že v prvi igri. Ko je že kazalo, da se bo povsem ponovila Špančeva prevlada, pa vsaj začasna vrnitev Đokovića. Srb je namreč po dveh dobrih bekhendih uspel odvzeti servis nasprotniku za 2:2. A Nadalu je že v naslednji igri uspel nov brejk, nato pa je na svoj servis povedel s 4:2. V deseti igri je Nadal serviral za zmago. Povedel je s 40:15, a nato napravil tri napake, tako da je do priložnosti za brejk prišel Đoković. Nadal se je rešil z izjemno skrajšano žogo, malo kasneje pa le izkoristil tretjo zaključno žogo za zmago po dobri uri in pol. Končno razmerje točk je bilo 65:48. Nadal je zabil 20 winnerjev, Đoković napravil 24 neizsiljenih napak.

Nadalov tekmec v finalu bo Avstrijec Dominic Thiem, ki je v dveh nizih premagal Urugvajca Pabla Cuevasa.