Rafael Nadal bo po letih 2008 in 2010 znova teniško sezono končal kot najboljši igralec na svetu. Z zmago nad Wawrinko si je zagotovil tudi nastop v polfinalu zaključnega turnirja - turnirja, ki ga še nikoli ni osvojil. 27-letnik se je po težki poškodbi na teniška igrišča sicer vrnil februarja letos in si začel utirati pot proti vrhu. V tem času je nanizal izjemne predstave, med drugim je osvojil tudi dva turnirja za grand slam, v Parizu in v New Yorku. Foto: Reuters

To je pravi scenarij za osvojitev prvega mesta. Preplavljajo me močna čustva, še posebej po vseh težavah, ki sem jih preživljal lani.

Rafael Nadal
Stanislas Wawrinka
Stanislas Wawrinka je takole v oblaku dima prispel na londonsko teniško igrišče. Švicar se še nikoli ni veselil zmage nad Nadalom, izgubil je vseh 12 medsebojnih obračunov, v katerih ni osvojil niti niza. Foto: Reuters

Španec je moral za laskavi naziv na zaključnem turnirju doseči le še dve zmagi. V 1. krogu je brez večjih težav ugnal rojaka Davida Ferrerja (6:3 in 6:2), tokrat pa se je moral proti Wawrinki precej bolj potruditi.

"To je pravi scenarij za osvojitev prvega mesta. Preplavljajo me močna čustva, še posebej po vseh težavah, ki sem jih preživljal lani," je po zmagi dejal Španec, ki je po zadnji točki dvoboja z dvignjeno pestjo poskakoval po igrišču.

Wawrinka se je dobro upiral
"Rafi" je prvi brejk uspel v 5. igri prvega niza, ko je izkoristil drugo od dveh priložnosti za odvzem servisa. Prvo je Wawrinka ubranil z asom, v drugo pa je bil z dvojno napako neuspešen. Švicar je serviral zelo slabo, a se je kljub vsemu vrnil v 10. igri, ko je z odličnim forhendom izid poravnal na 5:5. Dvoboj se je v prvem nizu zavlekel v podaljšano igro, v kateri je bila bolj suveren številka ena moškega tenisa.

Podaljšana igra tudi v drugem nizu
V 4. igri drugega niza je Špancu uspel novi odvzem servisa. Majorčan si je ekspresno priigral tri priložnosti za brejk, po vnovični napaki Švicarja je izkoristil drugo in povedel s 3:1, a mu je Wawrinka v 7. igri vrnil milo za drago. Odlično je igral na osnovni črti, ključno točko pa je dobil z volejem na mreži. Na 4:4 je izenačil v naslednji igri. Podaljšana igra je odločala tudi v drugem nizu, z asom jo je izsilil Wawrinka.

Wawrinka storil preveč napak
Nadal je po ponovni nevsiljeni napaki nasprotnika hitro povedel s 3:0, ob menjavi strani je bil izid 4:2. Švicarju je uspel 'minibrejk' za 4:4, po predolgi žogici Nadala je povedel s 5:4, a se je Španec znova vrnil in izenačil na 6:6. Ob izidu 7:6 se mu je ponudila priložnost za zmago, po Švicarjevi poslani žogici v mrežo je bilo dvoboja po 2 urah in 13 minutah konec.