Rafael Nadal je po zmagi na Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku pred mesecem dni zadržal formo tudi na azijski turneji. Foto: Reuters
Roger Federer
Roger Federer je blestel z odlični servisi. Foto: Reuters
Nadal in Federer uspešno začela v Šanghaju

Prvi igralec sveta je nanizal že 13 zmag zapored, v letošnjem letu je zbral kar 62 zmag in le devet porazov. Letos je osvojil sedem turnirjev, 21. avgusta se je vrnil na prvo mesto lestvice ATP in vse kaže, da bo še četrtič končal sezono na vrhu. To mu je uspelo tudi v letih 2008, 2010 in 2013.

"Mislim, da je Jared začel zelo dobro. Serviral je odlično in njegovi udarci so bili močni. Zelo sem si oddahnil, ko mi je uspel brejk za 4:2. V nadaljevanju sem igral zelo dobro, nisem naredil veliko napak," je poudaril Nadal, ki se bo v osmini finala v četrtek srečal s Fabiem Fogninijem.

Več dela je imel drugi nosilec Roger Federer, ki je ugnal Diega Schwartzmana s 7:6 in 6:4. 36-letni Švicar je letos dobil že 40 obračunov, izgubil pa je štiri. V prvem nizu je dobil podaljšano igro s 7:4, nato pa je Argentinec izgubil začetni udarec že v uvodni igri drugega niza. V osmini finala ga čaka Ukrajinec Aleksander Dolgopolov.
19-kratni zmagovalec turnirjev velike četverice je dosegel kar 14 asov, naredil ni niti ene dvojne napake. "Serviral sem zelo dobro, koncentracija je bila prava. Na začetku turnirja je ključno, da prideš na igrišče s pravo energijo in tokrat mi je uspelo," je pojasnil Federer.

Fognini zaradi seksističnega izpada ob 81.000 evrov
Fognini je zaradi seksističnega izpada, ko je na letošnjem Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku žalil sodnico, dobil denarno kazen v višini 81.000 evrov, ne bo pa smel igrati na dveh turnirjih za grand slam, če se bo spet znašel v incidentu.

Italijans je med dvobojem prvega kroga z žaljivkami napadel sodnico Louise Engzel. Zaradi neprimernega obnašanja so mu takrat naložili tri denarne kazni v skupnem seštevku 24.000 dolarjev in ga vrgli s turnirja za grand slam. Fogniniju je odbor organizatorjev turnirjev za grand slam izrekel prepoved nastopanja na dveh turnirjih za grand slam, a le, če se bo spet znašel sredi incidenta v obdobju do konca leta 2019. Fognini je kazen sprejel in se nanjo ne bo pritožil.