Rafael Nadal je bil v Barceloni najboljši v letih 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 in 2016. Foto: EPA
Nadal je na pesku v sijajni formi. Pred Roland Garrosom ga čakata še mastersa v Madridu in Rimu. Foto: EPA
Kei Nišikori je v Barceloni zmagal lani in predlani. Foto: EPA
Angelique Kerber
Angelique Kerber je navdušila navijače v Stuttgartu. Foto: EPA
Nadal devetič dvignil pokal v Barceloni

"Rafa" je v devetem finalu zmagal še devetič. Edini, ki se je v zadnjih 12 letih poleg njega in Japonca (po 14 zaporednih zmagah je prvič klonil) veselil naslova na tem turnirju, je bil leta 2010 Fernando Verdasco. Trikrat zapored je poleg Nadala zmagal le še Šved Mats Wilander.

29-letni Nadal je na pesku dobil že 49. turnir, s čimer je izenačil rekord Argentinca Guillerma Villasa. Z drugim zaporednim uspehom na turnirjih, prejšnji teden je zmagal v Monte Carlu, je napovedal lov na deseti Roland Garros.

V prvem nizu je Nadal povedel s 3:1, Nišikori je izenačil na 3:3, a je v deseti igri izgubil servis, kar je odločilo uvodni niz. Japonec je v prvi igri drugega niza prišel do brejka, nato pa je Španec nanizal štiri igre zapored. Ko je že vse kazalo na zmago Nadala, se je Nišikori prebudil in z odličnimi udarci z osnovne črte izenačil na 4:4. V deseti igri je Nadal zapravil prvo zaključno žogo, a je nato v 12. igri unovčil drugo.

Španec je v izenačenem dvoboju trikrat izgubil servis, v odločilnih trenutkih pa je bil bolj zbran. Rešil je kar deset od 13 žog za odvzem servisa. Nišikori je zadel 29 "winnerjev", a je naredil tudi 34 neizsiljenih napak. Dvoboj je trajal dve uri in štiri minute.

Kerberjeva ubranila naslov v Stuttgartu
Angelique Kerber je v Stuttgartu ubranila naslov. Tretja igralka sveta je v finalu s 6:4 in 6:0 premagala presenečenje turnirja, rojakinjo Lauro Siegemund.

Na poti do prvega finala v karieri je Siegmundova v kvalifikacijah izločila tudi Polono Hercog. V glavnem delu turnirja je najprej ugnala šesto igralko sveta Romunko Simono Halep, nato osmo igralko sveta Italijanko Roberto Vinci, v polfinalu pa še drugo z lestvice WTA Poljakinjo Agnieszko Radwansko.

V finalu je bila 71. igralka sveta proti zmagovalki letošnjega Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu nemočna. V prvem nizu se ji je še nekoliko upirala, v drugem pa je imela tudi nekaj zdravstvenih težav, v njem ni osvojila niti igre, po uri in 21 minutah igre je tekmica izkoristila prvo zaključno žogo.

Kerberjeva se je veselila drugega letošnjega osvojenega turnirja, januarja je zmagala tudi na grand slamu v Melbournu, in devetega v karieri. Za zmago je prejela 104.477 evrov denarne nagrade in 95.000 evrov vreden športni avtomobil znamke Porsche. Z 69.000 evri nagrade bo zadovoljna tudi Siegemundova, ki se bo prebila na 42. mesto.

"Čestitke Lauri, za njo je fenomenalen teden. Tudi mene je namučila, čeprav izid mogoče ne kaže tega. Morala sem pokazati vse svoje znanje, da sem prišla do zmage, ki je zame zelo pomembna, saj sem jo dosegla pred domačimi gledalci," je poudarila Kerberjeva, ki je v prvem nizu že zaostajala z 0:3. V dvoboju je naredila le devet neizsiljenih napak, na drugi strani jih je tekmica 29.

"Finale ni bil na ravni prejšnjih dvobojev. Kot da bi bila nekoliko prazna," pa je dejala Siegemundova.

Prva turška zmaga na turnirjih WTA
Cagla Buyukakcay je na domačem turnirju v Carigradu spisala zgodovino. Postala je prva Turkinja z zmago na turnirju WTA, v finalu je s 3:6, 6:2 in 6:3 premagala peto nosilko in 60. igralko sveta Črnogorko Danko Kovinić.