Rafael Nadal upa, da bo letos igral precej bolje na travnati podlagi. Lani je v Wimbledonu izpadel v osmini finala, predlani v prvem krogu, leta 2012 pa v drugem krogu. Foto: EPA

Ciprčan je začel precej bolje, v peti igri je odvzel servis Nadalu in imel celo tri priložnosti za vodstvo s 5:2. "Rafa" se je rešil in nato celo izenačil na 4:4. Tudi v deveti igri je Baghdatis zapravil tri priložnosti za brejk in kazen je prišla v podaljšani igri, ki jo je Španec dobil s 7:5.

V drugem nizu mu je "Rafa" v peti igri odvzel servis, a je Baghdatis takoj izenačil na 3:3. Finalist Odprtega prvenstva Avstralije leta 2006 je v deseti igri pri 15/40 zapravil dve zaključni žogi za drugi niz. Znova je odločala podaljšana igra, Nadal je povedel s 3:1, potem pa popolnoma popustil, naredil nekaj neizsiljenih napak in Baghdatis je dobil "tie-break" s 7:4.

Nadal, ki je doživel veliko razočaranje prejšnji teden v četrtfinalu Roland Garrosa proti Novaku Đokoviću, je v odločilnem nizu prikazal najboljšo igro. V četrti in osmi igri je odvzel servis Ciprčanu in se veselil zmage po dveh urah in 42 minutah. V četrtfinalu ga čaka Bernard Tomic, ki je izločil Tommyja Haasa s 7:6 in 6:2. Nemec se je po več kot enoletnem premoru zaradi poškodbe vrnil na teniška igrišča.