Querrey je presenetil Nadala. Foto: EPA
Lesja Curenko
Lesja Curenko se je veselila tretje zmage na turnirjih WTA. Foto: Reuters
Querrey presenetil Nadala v finalu Acapulca

Prvi niz je bil izenačen do osme igre, ko je Američan Špancu odvzel servis, niz pa je dobil s 6:3. Drugi niz je bil še bolj izenačen, Querrey je podaljšano igro dobil s 7:3. Američan je dosegel kar 19 asov.

Querrey, ki je lani v 3. krogu Wimbledona šokiral Novaka Đokovića, je bil zelo zadovoljen s svojo igro. To je zanj deveta lovorika. Zmage se je še toliko bolj veselil, saj je postal prvi Američan, ki je dvignil pokal na turnirju v Acapulcu.

Nadal brez jubilejne 70. zmage
Querrey je v petem medsebojnem obračunu le osvojil prvo zmago nad Špancem in tako presenetil številne. Favorizirani Nadal, ki je turnir v Acapulcu dobil v letih 2005 in 2013, do letošnje zadnje tekme celo ni izgubil niti niza.

Nadal bo moral še nekoliko počakati na jubilejno 70. turnirsko zmago. Španec je zaradi do zdaj izjemne statistike v Mehiki upal, da se bo že ta konec tedna pridružil četverici igralcev, ki so pred njim dosegli ta mejnik: Jimmyju Connorsu (109 zmag), Ivanu Lendlu (94), Rogerju Federerju (89) in Johnu McEnroeju (77).

Ženski turnir v Acapulcu dobila Curenkova
Na ženskem turnirju v Acapulcu je Ukrajinka Lesja Curenko v finalu premagala drugo nosilko Kristino Mladenovic s 6:1 in 7:5. Za Curenkovo, 50. igralko lestvice WTA, je to tretji posamični naslov po Carigradu leta 2015 in Gvagdžuju leta 2016. Mladenoviceva je zamudila priložnost za osvojitev drugega naslova v karieri, potem ko je pred mesecem dni zmagala v St. Peterburgu.

Bartyjeva do prve zmage v karieri
Avstralka Ashleigh Barty je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Kuala Lumpurju z nagradnim skladom 250.000 dolarjev. V finalu je za prvo zmago na najvišji ravni 158. igralka lestvice WTA premagala 52 mest bolje postavljeno Japonko Nao Hibino s 6:3 in 6:2.