Rogerju Federerju je načrte prekrižal 14. nosilec Gael Monfils. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal ima zelo težak žreb. Foto: EPA
V Monte Carlu slovo Federerja in Wawrinke

Drugega nosilca Federerja je s 6:4, 7:6 (5) izločil Gael Monfils, branilca naslova Wawrinko pa je s 6:1 in 6:2 odpravil Bolgar Grigor Dimitrov.

Federer je naredil kar 38 neizsiljenih napak in ponudil nasprotniku osem žog za odvzem servisa. Monfils je izkoristil dve. Švicar je od treh priložnosti za brejk izkoristil eno. Federer je na dvoboju pretekel 2.000 metrov, Monfils pa 1.886.

Velika dela za Nadala
je s 7:6, 4:6 in 6:3 premagal Johna Isnerja. Osemkratni zmagovalec turnirja v kneževini je za zmago potreboval kar dve uri in 20 minut.
V prvem nizu sta oba tekmeca zadržala servis, v podaljšani igri pa je Američan povedel s 6:4 in imel dve zaključni žogi. V odločilnih trenutkih se je "Rafa" zbral in naizal štiri topke zapored. "Tie-break" je dobil z 8:6. V drugem nizu je Isner še bolje serviral, v deveti igri mu je uspel ključni brejk.
Nadal je v odločilnem nizu prikazal najboljši tenis, prevladoval je z osnovne črte, v četrti igri je odvzel servis visokemu Američanu. Isner je po maratonski šesti igri uspel znižati na 4:2, vendar si nii priigral nobene priložnosti za brejk do konca obračuna.
Prvi nosilec Novak Đoković je v osmini finala odpravil 52. igralca sveta Avstrijca Andreasa Haiderja Maurerja s 6:4 in 6:0. Dvoboj je trajal le 57 minut.