Katarina Srebotnik je morala stisniti roko Giseli Dulka in Flavii Pennetta. Foto: Teniška zveza Slovenije
Polona Hercog
Polona Hercog je uspešno začela v Rimu. Foto: EPA

V Nemčiji je bila boljša argentinsko-italijanska naveza Gisela Dulko-Flavia Pennetta, ki je slavila s 3:6, 7:6 in 10:5. Med posameznicami je slavila Justine Henin. Belgijka je osvojila svoj prvi turnir po enoinpolletni odsotnosti. V finalu je s 6:4, 2:6 in 6:1 premagala Avstralko Samantho Stosur. "Nisem si mislila, da se mi bo uspelo tako vrniti. Veliko truda sem vložila v to vrnitev in osvojitev tega turnirja mi zares veliko pomeni," je povedala povratnica v teniškem cirkusu.
Estonka premočna za Zec-Peškiričevo
Neuspešna je bila v finalu tudi Maša Zec-Peškirič. Jeseničanka se je v finalu turnirja ITF v bližini Nice pomerila z Estonko Kaii Kanepi. Baltska tenisačica je bila boljša s 6:2 in 6:3. Zec-Peškiričevi, ki je trenutno na 129. mestu na lestvici WTA, je nasprotnico lani že uspelo premagati. Nagradni sklad turnirja je bil 100.000 dolarjev.

Dober začetek Hercogove
V nasprotju s svojima dvema rojakinjama pa se je zmage veselila Polona Hercog. Mariborčanki se je uspelo uvrstiti v drugi krog WTA-turnirja v Rimu z nagradnim skladom dva milijona dolarjev. Mlada tenisačica, ki je trenutno najvišje uvrščena Slovenka na lestvici WTA, je premagala Madžarko Greto Arn s 6:3 in 6:3. V drugem krogu jo čaka boljša iz dovoboja med Italijanko Corinno Dentoni in Izraelko Šaharo Peer.