Novak Đoković je v Dubaju zmagal tudi v letih 2009, 2010 in 2011. V žep je pospravil 429.000 ameriških dolarjev. Foto: EPA
Tomaš Berdych
Tomaš Berdych, ki je v polfinalu izločil Rogerja Federerja, v finalu ni bil kos prvemu igralcu sveta. Foto: EPA

"Nole" je tako ohranil stoodstotni izkupiček v letu 2013. Dobil je vseh trinajst dvobojev in po Odprtem prvenstvu Avstralije prišel do drugega naslova letos. Njegov niz neporaženosti zdaj šteje že osemnajst dvobojev oziroma vse od konca oktobra lani, ko ga je v finalu Pariza premagal Američan Sam Querrey.

Berdych popustil po odličnem začetku
Čeh je bolje začel finalni obračun pred 5.000 gledalci. V peti igri je odvzel servis Srbu z izjemno forhend diagonalo. Đokoviću je uspelo izenačiti na 4:4 po napaki Berdycha, ki je poslal žogo v mrežo. V deveti igri je imel tretji nosilec, ki je v polfinalu ugnal Rogerja Federerja, tri priložnosti za brejk, a jih ni unovčil. Kazen je prišla v 12. igri, ko je Berdych z dvojno napako poklonil uvodni niz prvemu nosilcu po 51 minutah.

V drugem nizu je bila odločilna osma igra, ko je Đoković zanesljivo prišel do brejka in ga v naslednji igri potrdil. Dvoboj je trajal uro in 34 minut. "Nole" je serviral osem asov in si priigral prednost v osvojenih točkah (74:61).

To je že četrti Đokovićev naslov v Dubaju, hkrati pa trinajsta zmaga proti Berdychu v štirinajstih partijah. "Izjemno prijeten občutek je, ko vidiš, da si edini preživeli in da zato držiš v roki to prekrasno lovoriko," je dejal Đoković, ki bo še utrdil že zdaj prepričljivo vodstvo na lestvici ATP.