Blaž Kavčič se je med letoma 2010 in 2014 štirikrat zapored uvrstil v 2. krog Roland Garrosa, lani je obstal v kvalifikacijah, letos pa je bil neposredno uvrščen v glavni žreb pariškega turnirja. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal je uspešno opravil s prvo oviro v Parizu, kamor je prišel brez enega osvojenega spomladanskega turnirja na pesku. Letos je na svoji najljubši podlagi slavil le na februarskem turnirju v Buenos Airesu. V zadnjih 10 letih je v Roland Garrosu "Rafa" izgubil samo enkrat - leta 2009 ga je v 4. krogu presenetil Šved Robin Söderling. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković je imel nekaj težav le v drugem nizu. Foto: EPA
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov je po izgubljeni podaljšani igri prvega niza proti Jacku Socku popolnoma popustil. Foto: EPA
Eugenie Bouchard
"Genie" Bouchard bo izgubila ogromno točk na lestvici WTA, saj se je lani prebila v polfinale Roland Garrosa. Foto: EPA
Serena Williams
Serena Williams lovi 20. naslov na turnirjih za grand slam. V Parizu je lovoriko dvignila v letih 2002 in 2013. Foto: EPA

Po dobrih treh urah se je opoldanski obračun na igrišču št. 17 končal z zasluženim zmagoslavjem Tajvanca. Kavčič je bil konkurenčen le v prvem in četrtem nizu, uvodnega je dobil po podaljšani igri, a nato je na dan prišla slabša pripravljenost Slovenca, ki ga ovira poškodovana stegenska mišica.

Najdaljša ravno zadnja igra dvoboja
Lu je z dvakrat 6:1 preobrnil potek srečanja, nato pa je zašel v težave v četrtem nizu. Kavčič je takoj odvzel servis in vodil s 3:1, a na koncu je do izraza znova prišla Tajvančeva boljša pripravljenost. Najdaljša je bila ravno zadnja, 12. igra niza pri izidu 5:6. Kar sedemkrat je bilo izenačeno, Kavčič pa je ubranil tri zaključne žogice, vmes sam zapravil priložnost za izenačenje in igranje "tie-breaka", na koncu pa je Lu vendarle slavil napredovanje v 2. krog OP-ja Francije.

Vse na strani Luja, razen prvega servisa
Kavčič je izkoristil samo dve brejk žogici od 11 priložnosti, na drugi strani je Lu vzel kar 8 servisov Slovenca od 18 priložnosti.

Prvi niz enourna bitka
V uvodnem nizu je 28-letni Ljubljančan dobro začel in povedel s 4:1. Vendar se je Lu vrnil z brejkom v deveti igri, nato so sodniki že presodili, da je s 7:5 slavil Slovenec, a se je Tajvanec pritožil nad domnevno zmagovito točko in imel prav. Na koncu je o prvem nizu odločala podaljšana igra, v kateri je Lu povedel z 2:0, a nato je Kavčič odgovoril in po 57 minutah igre dobil niz na 7:4 v "tie-breaku". Sledila sta povsem enostranska 2. in 3. niz, ki ju je 31-letni tenisač iz Tajpeja dobil v samo 28 minutah in 36 minutah s po 6:1.

Kavčič se zaradi poškodbe ni mogel najbolje pripraviti na Odprto prvenstvo Francije in tako je 79. igralec ATP-lestvice v napovedih ostal le rahel favorit za napredovanje, kar je izkoristil 65. tenisač sveta, ki se sicer ravno na pesku znajde najslabše.

Nadal naprej brez izgubljenega niza
"Peščeni kralj" Rafael Nadal kljub slabši spomladanski formi ni imel težav s Francozom Quentinom Halysom, ki ga je ugnal s 6:3, 6:3 in 6:4. Dvoboj je trajal uro in 50 minut, "Rafa" pa se je tako veselil 67. zmage v 68 nastopih na Roland Garrosu.

Prvi nosilec za uvod ugnal prekaljenega Finca
Prvi favorit Novak Đoković je s 6:2, 7:5 in 6:2 izločil finskega veterana Jarkka Nieminena. Srb je dosegel 23. zaporedno zmago po porazu proti Rogerju Federerju v finalu turnirja v Dubaju pred tremi meseci.
Nieminen zapravil vodstvo s 5:2
V prvem nizu "Nole" ni imel težav, do brejka je prišel v prvi in sedmi igri. V drugem nizu je Finec zaigral precej bolje, povedel je že s 5:2. V deveti igri je serviral za izenačenja na 1:1 v nizih. Đoković je v ključnih trenutkih prikazal najboljšo igro, nanizal je pet iger zapored in dobil drugi niz. V tretjem nizu je hitro povedel s 4:0 in zanesljivo pripeljal obračun do konca po dveh urah.

Presenetljivo hitro slovo Bouchardove
Kristina Mladenovic je na zadnjem obračunu na igrišču Suzanne Lenglen presenetljivo izločila šesto nosilko Eugenie Bouchard s 6:4 in 6:4. Kanadčanka je lani prišla vse do polfinala, kjer je po hudem boju izgubila proti poznejši zmagovalki Mariji Šarapovi.

Bouchardova je v uvodnem nizu izgubila servis v prvi in sedmi igri. V drugem nizu je Mladenoviceva povedla kar s 5:0, dvakrat je neuspešno servirala za zmago. Bouchardova je nanizala štiri igre zapored. V deseti igri je nato Francozinja ob podpori gledalcev uspela zadržati začetni udarec in veselila se je velike zmage po uri in 25 minutah.

Izpadla je tudi 25. nosilka Jelena Janković. S 6:3 in 6:4 je bila boljša Bolgarka Sesil Karatančeva.
Serena za zmago potrebovala manj kot uro
Prva igralka sveta Serena Williams je s 6:2 in 6:3 po le 59 minutah izločila češko kvalifikantko Andreo Hlavačkovo. Američanka bo v drugem krogu igrala z Nemko Anno Leno Friedsam.