Rafael Nadal je v Flushing Meadowsu dvignil pokal le leta 2010. Letos je na ameriški turneji na trdi podlagi še neporažen. Foto: EPA
Tommy Robredo
Tommy Robredo tudi v sedmem poskusu ni uspel ugnati Rafaela Nadala. Osvojil je le štiri igre in niti slučajno ni prikazal igre, s katero je nadigral Rogerja Federerja. Foto: EPA
Richard Gasquet
Richard Gasquet se je prek David Ferrerja uvrstil v polfinale US Opna. Foto: EPA
Flavia Pennetta
Flavia Pennetta se je prvič v karieri uvrstila v polfinale teniškega turnirja za grand slam. Foto: EPA
Viktorija Azarenka
Viktorija Azarenka bo tudi v polfinalu v vlogi velike favoritinje. V nedeljo se obeta ponovitev lanskega finala, ko je bila po hudem boju od Belorusinje boljša Serena Williams. Foto: EPA

in je vsekakor glavni favorit za naslov.

"Rafa" je v nočnem obračunu na stadionu Arthurja Asha s 6:0, 6:2 in 6:2 odpravil Robreda, ki je v osmini finala s 3:0 v nizih izločil petkratnega zmagovalca OP ZDA Rogerja Federerja. Dvoboj je trajal le uro in 40 minut.

31-letni Robredo, ki je julija osvojil turnir v Umagu, je dvoboj začel z asom, a že v uvodni igri oddal začetni udarec po sijajnem forhendu Nadala. V tretji igri se je začela igra mačke z mišjo, ko Robredo ni osvojil niti točke na svoj servis. Tudi v peti igri ga je doletela enaka usoda, ko je serviral dvojno napako in Nadal je povedel že s 5:0, nato pa je že po 22 minutah zaključil niz. Robredo je osvojil le pet točk.

Brejk priložnosti0/07/10

Tudi drugi niz je 12-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam začel z brejkom, v deveti igri je Robredo na veliko veselje gledalcev končno zadržal začetni udarec in se vpisal na semafor. "Rafa" ni popuščal, z osnovne črte je naravnost blestel. Robredo je skušal preveč, delal je ogromno neizsiljenih napak, v sedmi igri je znova izgubil servis in drugi niz je bil končan.
V tretjem nizu se je Robredo upiral do izida 2:2, potem pa je Nadal nanizal štiri igre zapored. Na trenutke je deloval že kar zastrašujoče. Zadel je kar 28 "winnerjev".

Gasquet premagal Ferrerja
V sobotnem polfinalu se bo Nadal srečal z Richardom Gasquetom, ki je ugnal četrtega nosilca turnirja Davida Ferrerja s 6:3, 6:1, 3:6, 2:6 in 6:3. Francoz je hitro in brez večjih težav povedel z 2:0 v nizih, nato pa je Ferrer izkoristil trenutke nezbranosti in izenačil na 2:2. Odločilni niz se je prelomil v šesti igri, ko je Ferrer z vso močjo napadal Francoza, a je ta vzdržal. Nato je Španec z nevsiljenimi napakami podaril dve priložnosti za brejk, z dvojno napako je zatem podaril še igro, po kateri se ni več pobral.

Pennetta do uspeha kariere
Italijanska tenisačica Flavia Pennetta se je brez večjih težav uvrstila v polfinale Odprtega prvenstva ZDA. V četrtfinalu je s 6:4 in 6:1 ugnala rojakinjo Roberto Vinci.

Pennetta je 10. nosilko turnirja odpravila v uri in štirih minutah. Precej bolj izenačen je bil prvi niz, v katerem je Pennetti že v 1. igri uspelo nasprotnici odvzeti začetni udarec, a je Vincijevi uspel "rebreak". Niz se je prelomil v deveti igri, ko je Vincijeva storila serijo nevsiljenih napak, kar je Pennetta izkoristila in po vnovičnem predolgem udarcu nasprotnice niz dobila s 6:4.

V drugem nizu je igra Vincijeve razpadla kot hišica iz kart. Pennetta, ki se na turnirjih za grand slam še nikoli ni prebila iz četrtfinala, je hitro povedla s 4:0, vrnitve za leto mlajšo nasprotnico ni bilo več. Pennetta je zmagovito točko dosegla z izjemnim lobom in se razveselila velike uvrstitve v polfinale.
Azarenka preprečila polfinale veterank
V zadnjem četrtfinalnem obračunu je Viktorija Azarenka s 6:2 in 6:3 izločila Danielo Hantuchovo. Dvoboj je trajal uro in 16 minut, Slovakinja pa je kar sedemkrat izgubila servis. 24-letna Belorusinja je s tem preprečila, da bi v polfinalu zaigrale štiri igralke, ki so že dopolnile 30 let. Pennetta, Na Li in Serena Williams so stare 31 let.