Karolina Pliškova je po maratonskem obračunu priigrala prvo točko branilkam naslova. Foto: Reuters
Amelie Mauresmo in Caroline Garcia
Caroline Garcia je prikazala izjemno igro in zanesljivo odpravila favorizirano Petro Kvitovo. Foto: Reuters

Karolina Pliškova je v uvodnem obračunu s 16:14 v odločilnem nizu premagala Kristino Mladenovic. Igralki sta v Strasbourgu igrali kar tri ure in 48 minut. Zadnji niz, ki je trajal dve uri in 23 minut bo šel v zgodovino kot najdaljši v finalih tega tekmovanja, ki poteka vse od leta 1963.

Pliškova, ki je pred dvema mesecema igrala v finalu Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku, je v tretjem nizu povedla s 5:2 in servirala za zmago. Pri vodstvu z 9:8 je imeli pri 15/40 dve zaključni žogi, nato pa je Mladenoviceva v 23. igri prišla do brejka in imela servis za zmago. Pliškova je uspela izenačiti na 12:12, v 30. igri pa brez oddane točke prišla do odločilnega odvzema servisa.
Garcia izenačila na 1:1
V drugem dvoboju je 23. igralka sveta Caroline Garcia presenetila dvakratno zmagovalko Wimbledona Petro Kvitovo s 7:6 in 6:3. Ključna je bila podaljšana igra uvodnega niza, ki jo je Francozinja dobila z 8:6.

V nedeljo sta na sporedu še dva posamična dvoboja, na koncu pa igra dvojic.