Blaž Rola se je odlično upiral 50 mest višje uvrščenemu Julienu Benneteauju in imel celo priložnost za presenetljivo zmago. Foto: BoBo
Mihail Južni
Mihail Južni je pravi strup za Tsongaja. Foto: EPA

V podaljšani igri tretjega niza je imel najvišje uvrščeni slovenski tenisač na ATP-lestvici celo žogo za zmago. Pri izidu 6:5 v tie-breaku je Rola serviral za napredovanje, a se je Francoz ubranil in izenačil, nato pa je Benneteau izkoristil svojo tretjo zaključno žogo in po dveh urah in 41 minutah igre Rolo izločil .

Na koncu zmanjkala ena sama točka
Blaž Rola se je na glavni turnir uvrstil kot srečni poraženec po odpovedi Richarda Gasqueta. V prvem nizu ni bilo brejkov, tako da je odločala podaljšana igra, v kateri je Benneteau povedel že s 3:0, a se je Rola vrnil in dobil niz z 9:7. V nadaljevanju je 23-letni Ptujčan dvakrat izgubil servis in Francoz je hitro izenačil. Sledil je napet tretji niz, v katerem sta oba tenisača po dvakrat izgubila igro na svoj začetni udarec, na koncu pa je odločal tie-break.

Veliko dela Đokovića s Simonom
Že v 3. krogu pa sta prvi in tretji nosilec Novak Đoković in Stanislas Wawrinka. Srb Đoković je imel veliko dela in je šele po treh nizih s 6:3, 4:6 in 6:4 premagal Francoza Gillesa Simona. Švicar Wawrinka je medtem izločil Nemca Benjamina Beckerja s 6:3 in 7:6 (5).

Južni izkoristil utrujenost zmagovalca Toronta
Jo-Wilfried Tsonga,
ki je prejšnji teden v velikem slogu osvojil turnir serije 1.000 v Torontu, je v Cincinnatiju izpadel že v uvodnem krogu. Mihail Južni ga je odpravil s 6:1 in 6:4.

Francoz je prejšnji teden ugnal prvega igralca sveta Novaka Đokovića, Andyja Murrayja, Grigorja Dimitrova in v finalu še Rogerja Federerja. V ponedeljek je prišel v Cincinnati, kjer pa ni našel prave igre. V prvem nizu je kar dvakrat izgubil servis, Južni je prevladoval z osnovne črte. Tudi v drugem nizu je Rus z dvema brejkoma nadigral neprepoznavnega Tsongaja.

Razmerje v osvojenih točkah je bilo 60:40, dvoboj je trajal uro in osem minut. Južni je serviral štiri ase, Tsonga pa le tri. Rus, ki je dobil četrtega izmed petih medsebojnih obračunov, se bo v drugem krogu v sredo pomeril z Italijanom Andreasom Seppijem.

Azarenka odpovedala nastop v Cincinnatiju
Belorusinja Viktorija Azarenka ne bo branila lanske zmage na mastersu v Cincinnatiju. Prireditelji teniškega turnirja so sporočili, da jih je igralka obvestila, da zaradi poškodbe kolena ne bo mogla igrati na tekmovanju. Njeno mesto v žrebu je dobila Nemka Mona Barthel, ki pa ni imela možnosti proti Barbori Zahlavovi Strycovi. Čehinja je bila boljša s 7:5 in 6:0.

Azarenka, zmagovalka dveh odprtih prvenstev Avstralije, je letos zaradi težav s poškodbami odigrala le šest turnirjev, najboljša dosežka pa sta bila četrtfinalni uvrstitvi v Melbournu in prejšnji teden v Montrealu. "Po dvoboju v Kanadi sem skušala kar največ počivati in okrevati. Čeprav se počutim bolje, sem ugotovila, da ne bo dovolj časa do turnirja v Cincinnatiju," je sporočila beloruska zvezdnica in dodala, da se je za ta korak odločila tudi zaradi čim boljše priprave na Odprto prvenstvo ZDA, ki se bo v New Yorku začelo 25. avgusta.