Su Vei Hsjeh in Šuai Peng sta trenutno najboljša dvojica na svetu. Foto: EPA
Katarina Srebotnik in Kveta Peschke
Katarina Srebotnik in Kveta Peschke sta v soboto dosegli veliko zmago, v finalu pa nista bili razpoloženi. Foto: EPA
Tomaš Berdych
Tomaš Berdych je po letu in pol znova osvojil turnir ATP. Foto: EPA

Slovensko-češka naveza je v polfinalu premagala Italijanki Saro Errani in Roberto Vinci, prvi nosilki, s 6:2, 3:6 in 10:7.

Hsiehova in Pengova sta dosegli že deseto zmago na turnirjih WTA. Tokrat sta svoje delo opravili v dobri uri, po izenačenem prvem nizu sta popolnoma prevladovali v drugem in slavili brez težav. Z današnjo zmago pa sta se tudi povzpeli na prvo mesto lestvice dvojic. Poraženki sta se lahko potolažili s 63.750 ameriškimi dolarji iz nagradnega sklada, zmagovalkama je pripadlo 126.000 dolarjev.

Gladka zmaga Halepove
Simona Halep je zmagovalka turnirja v Dohi med posameznicami. Sedma nosilka je v finalu s 6:2 in 6:3 ugnala šestopostavljeno Nemko Angelique Kerber. Za zmago je Romunka dobila 441.000 dolarjev denarne nagrade, Kerberjeva pa 220.000 dolarjev. Halepova in Kerberjeva sta se predtem pomerili le enkrat, in sicer na turnirju ITF pred petimi leti. Zmagala je Halepova, takrat 228. na svetu. Kerberjeva je bila 95. Zdaj sta deveta in deseta.

Berdychu turnir v Rotterdamu
Tomaš Berdych je v finalu turnirja v Rotterdamu s 6:4 in 6:2 ugnal Marina Čilića. Čeh je osvojil prvi turnir ATP po 16 mesecih, lani je izgubil vse tri finalne obračune. 28-letni Berdych je osvojil deveti turnir v karieri, dvoboj je trajal uro in 15 minut. V drugi igri je rešil tri priložnosti Hrvata za odvzem servisa, potem pa mu je v tretji igri uspel ključni brejk. V nadaljevanju je sijajno serviral, zadel je 20 "winnerjev". Čilić, ki je prejšnji teden dobil turnir v Zagrebu, je naredil 22 neizsiljenih napak.