Roger Federer je v St. Jakobshalleju devetič dvignil pokal. Foto: Reuters
Marius Copil je odigral turnir kariere in tudi v finalu je prikazal zelo dobro igro. Foto: Reuters
Federer devetič dvignil pokal v domačem Baslu

na domačem turnirju v Baslu devetič veselil zmage. V finalu je bil s 7:6 in 6:4 boljši od Romuna Mariusa Copila. To je bila za 37-letnega Švicarja 99. turnirska zmaga.

Od leta 2006 ni bil v finalu le leta 2016, ko zaradi poškodbe ni nastopil. Že letos lahko doseže stotico, ki jo je v bogati karieri presegel le legendarni Jimmy Connors (109 zmag). Kvalifikant Copil se bo z uspehom kariere prebil na 60. mesto lestvice ATP, kar bo njegova najvišja uvrstitev. Ta teden je v St. Jakobshalleju izločil Alexandra Zvereva in Marina Čilića.

Prvi niz je Copil začel sijajno, povedel je s 3:1, nato je Federer nanizal tri igre zapored. Odločala je podaljšana igra, ki jo je 20-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam dobil s 7:5. V drugem nizu je Copil vodil s 3:0 in 4:1, nato pa je popustil in Federer je nanizal pet iger zapored za zmago po uri in 34 minutah.

Copil je serviral 14 asov, naredil pa je štiri dvojne napake. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 79:62.
"Nikoli ne veš, kdaj bo prišla zadnja zmaga v domačem mestu. Vsaka zmaga je bila čustvena in tokrat ni bilo prav nič drugače. V finalui sem bil precej nervozen. Ni bilo lahko proti Copilu, ki je prikazal zelo lepo igro," je poudaril Federer, ki je osvojil 500 točk za lestvico ATP in v žep pospravil 427.765 evrov.

Anderson z zmago na Dunaju dvignil vozovnico za London
Kevin Anderson je v finalu turnirja na Dunaju s 6:3 in 7:6 premagal Japonca Keia Nišikorija. 32-letni Južnoafričan je bil še na drugem letošnjem medsebojnem dvoboju boljši od 28-letnega Nišikorija, ki je izgubil še deveti finalni dvoboj zapored, nazadnje je zmagal februarja 2016 v Memphisu.

Anderson, letošnji finalist Wimbledona, je osvojil peti turnir v karieri, zmaga v avstrijski prestolnici pa mu je prinesla tudi uvrstitev na zaključni turnir serije ATP, ki bo med 11. in 18. novembrom v Londonu.