Rafael Nadal bo v osmini finala igral proti Čehu Jiriju Veselyju. Foto: Reuters
Novak Đoković
Novak Đoković je Wimbledon osvojil trikrat, in sicer v letih 2011, 2014 in 2015. Foto: Reuters
Simona Halep
Simona Halep je po dvoboju povedala, da je bila preveč utrujena. Foto: Reuters
Su-Wei Hsieh
Veteranka Su-Wei Hsieh ima najuspešnejšo sezono v karieri. Foto: Reuters
V Wimbledonu izpad prve igralke sveta

V osmini finala ga čaka Čeh Jiri Vesely, ki je s 7:6 (4), 3:6, 6:3 in 6:2 izločil Italijana Fabia Fogninija.
"Zadovoljen sem s predstavo proti zelo mlademu tekmecu, ki ima veliko energije. Imel sem nekaj težkih trenutkov na začetku (četrta igra je trajala 12 minut, op. a.) in v tretjem nizu, a sem vesel, da sem napredoval," je po dvoboju menil Španec, ki mu tokratna zmaga zagotavlja prvo mesto na lestvici ATP tudi ob koncu turnirja. V drugem nizu vse do zadnje igre ni izgubil niti točke na svoj servis. Skupaj je zbral 30 winnerjev.

je bil s 4:6, 6:3, 6:2 in 6:4 boljši od Britanca Kyla Edmunda ter slavil četrtič na petem medsebojnem srečanju. Po izgubljenem prvem nizu mu je v drugem uspel brejk v maratonski sedmi igri, v četrtem pa v deveti. Srb je edini poraz utrpel na letošnjem turnirju v Madridu, ko je 23-letnik, sicer rojen v Johannesburgu, zmagal s 6:3, 2:6 in 6:3.
Manj uspešen je bil četrti nosilec, Nemec Alexander Zverev, ki ga je s 7:6 (2), 4:6, 5:7, 6:3 in 6:0 porazil Latvijec Ernests Gulbis. Kvalifikant in nekoč član najboljše deseterice sveta se v zadnjih letih ubada s poškodbami in je trenutno šele na 138. mestu lestvice ATP. Zverev je imel želodčne težave po maratonskem obračunu drugega kroga proti Taylorju Fritzu v drugem krogu, ki ga je končal šele v petek.

Halepova izgubila zadnjih pet iger
Pri dekletih se nadaljuje črni niz najvišje postavljenih nosilk. Tokrat mu ni ubežala niti številka ena ženskega tenisa in zmagovalka Roland Garrosa Simona Halep. Romunko je s 3:6, 6:4 in 7:5 ugnala 32-letna Tajvanka Su-Wei Hsieh, ki je letos igrala že v osmini finala Melbourna.
Halepova je v odločilnem nizu vodila s 4:1 in 5:2, a je nato izgubila zadnjih pet iger, od tega dve na svoj servis! V zadnji igri je servirala Hsiehova, zaostajala s 15:40, a se rešila in se po dveh forhendih Halepove v mrežo veselila velike zmage.

Priložnosti za brejk7/237/12

Prva nosilka je v Wimbledonu proti nepostavljeni igralki nazadnje klonila pred 10 leti, ko je Ana Ivanović morala priznati premoč Kitajki Jie Zheng, tudi Srbkinja je takrat v London prišla kot zmagovalka Pariza.

Hsiehova letos poskuša čim bolj uživati
"Prvič sem premagala najboljšo igralko sveta, to je neverjetno. Morala sem teči in se boriti za vsako točko. Letos poskušam čim bolj uživati, ne le v tenisu, ampak v življenju nasploh, to je zelo pomagalo,"
je po dve uri in 20 minut dolgem zanimivem dvoboju povedala Hsiehova, 48. igralka na lestvici WTA.

"Vedela sem, da je Su-Wei raznovrstna igralka in menja ritem. Na travnati podlagi bi sama težko naredila več. Bila sem psihično in fizično preveč utrujena, vse me boli. Zaslužila si je zmago," je dejala Halepova.
Prvi niz se je začel s petimi zaporednimi odvzemi servisa, v drugem je Hsiehova odločilni brejk naredila v deveti igri pri izidu 4:4.