Geal Monfils je bil pretrd oreh za Blaža Kavčiča, ki se od turnirja v Umagu poslavlja v osmini finala. Foto: Aleš Fevžer
Blaž Kavčič
Kavčič si je priigral štiri priložnosti za odvzem servisa, a jih je Francoz ubranil. Foto: EPA
Gael Monfils
Monfils se bo v četrtfinalu pomeril Albertom Montanesom, ki je presenetljivo ugnal prvega nosilca turnirja, Richarda Gasqueta. Foto: EPA

Nasprotnika se pred sredinim obračunom še nikoli nista pomerila med seboj, Francoz je na ATP-lestvici uvrščen na 56. mesto, Ljubljančan na 127. Kavčič je v prvem nizu bíl enakovreden boj z nasprotnikom, čeprav je dvakrat izgubil začetni udarec, v nadaljevanju pa je Parižan vzel pobudo v svoji roki in se suvereno uvrstil v četrtfinale, kjer ga čaka Albert Montanes, ki je presenetljivo odpravil prvega nosilca Richarda Gasqueta (6:4 in 6:4).

Monfilsa ni bilo mogoče streti
Kavčič je dvoboj začel dobro, oba nasprotnika sta bila enakovredna, mrtvi tek se je nadaljeval do 7. igre, ko je kot prvemu uspelo začetni udarec odvzeti Monfilsu. Ta je najprej izenačil na 40:40, nato pa povedel s 4:3. Drugi brejk mu je uspel v 9. igri, priigral si je dve setžogici, izkoristil je prvo. Že v 1. igri drugega niza si je Kavčič, potem ko je Monfils žogico poslal v mrežo, priigral priložnost za brejk. V naslednji točki je s silovitimi forhendi napadal nasprotnika, ki se je čudežno reševal, na koncu je Ljubljančan zadel mrežo, Francoz pa je igro na svoj začetni udarec tudi dobil. V naslednji igri je Kavčič poskusil vse, da bi strl neumornega Parižana, ki je ujel vse skrajšane žogice, a mu to ni uspelo - Monfils je s smashem zadel za 0:2 in kmalu zatem povedel z 0:3.

Tudi v četrti igri je Monfils napadal z vsemi topovi, z odličnimi returni in diagonalnimi forhendi je Kavčiča spravljal v obup, a je ta po daljših izmenjavah vendarle rešil svoj servis in si v naslednji igri priigral tudi tri priložnosti za brejk, ki pa jih je zapravil (1:4). Po vnovičnem brejku je Francoz v 6. igri serviral za zmago, vknjižil jo je po uri in 9 minutah igranja.

Klepačeva uspešna v Bakuju
Slovenska teniška igralka Andreja Klepač z Avstrijko Sandro Klemenschits nadaljuje niz zmag. Potem ko sta osvojili turnir v Bad Gasteinu, sta bili uspešni tudi v prvem krogu enako vrednega turnirja v Bakuju. Tretji nosilki sta s 6:4 in 6:3 premagali Ukrajinki Valentino Ivančenko in Katerino Kozlovo. V četrtfinalu se bosta pomerili z Nizozemko Michaello Krajicek in Rusinjo Jekaterino Jašino.