Grega Žemlja se je po slabšem začetku razigral. V drugem krogu ga čaka Grigor Dimitrov. Bolgar je sicer tudi fant Marije Šarapove. Foto: EPA
Michael Russell
Michael Russell je popustil v tretjem in četrtem nizu. Foto: EPA
Leonardo Mayer
Leonardo Mayer je s 13 asi in 41 "winnerji" ugnal Aljaža Bedeneta. Foto: EPA
Blaž Kavčič
Blažu Kavčiču na travi ne gre in ne gre. Četrtič zapored je izpadel v 1. krogu Wimbledona. Kljub temu bo domov - tako kot Bedene - odšel bogatejši za 27.700 evrov. Foto: Reuters

35-letni Američan je v uvodnem nizu z brejkom povedel z 2:0, a je najboljši slovenski igralec takoj znižal na 1:2, Žirovničan je v deseti igri pri zaostanku s 4:5 rešil dve zaključni žogi. Odločala je podaljšana igra, ki jo je Russell dobil s 7:3.
V drugem nizu je imel Američan tri brejkžoge, ki jih ni izkoristil, Žemlja pa je edino priložnost unovčil v deseti igri in izid izenačil na 1:1.

Priložnosti za brejk6/102/11

Žemlja se je sprostil in zaigral precej bolje, Russell v tretjem in četrtem nizu ni imel niti ene priložnosti za brejk. V četrtem nizu, ki je trajal le 24 minut, ga je Žemlja popolnoma nadigral, v drugi in šesti igri mu je uspel odvzem servisa.
Zadel je kar 68 "winnerjev"
Dvoboj na igrišču številka devet je trajal dve uri in pol. Žemlja je serviral 18 asov, izrazito boljši pa je bil v številu "winnerjev", dosegel jih je kar 68, Russell pa 30 manj.
V drugem krogu se bo Žemlja pomeril z Dimitrovom, ki je najbolj znan po tem, da je fant Marije Šarapove. Mladi Bolgar je premagal Italijana Simoneja Bolellija s 6:1, 6:4 in 6:3.
Največji odpor v tretjem, zadnjem, nizu
Argentinec Leonardo Mayer je bil premočan nasprotnik za Aljaža Bedeneta, ki si je v dvoboju z južnoameriškim specialistom za peščeno podlago obetal zmago. A začetek je bil slab in Bedene je hitro zapravil prvi niz, nato pa tudi drugega.

Priložnosti za brejk4/70/6

V tretjem, ki je trajal 52 minut, pa je Slovenec močno grozil z znižanjem, a pri izidu 4:3 ni znal izkoristiti kar petih priložnosti za brejk. Skupno je Mayer dobil dvoboj predvsem z winnerji (41:19) in agresivnejšo igro na svoj servis.
Kar pričakovano hiter izpad Kavčiča
Z najmanj pričakovanji se je v jugozahodni London podal Blaž Kavčič, ki se pred Wimbledonom sploh ni udeležil nobenega pripravljalnega turnirja na travi. Proti Janu Lennardu Struffu je bil Kavčič konkurenčen samo v 1. nizu, ki ga je izgubil s 6:4, nato je odpor pred Nemcem popustil in po dobri uri in pol je bil dvoboj končan. Struff si je odločilno prednost priigral z dobrim servisom (asi 20:7), predvsem pa je 132. igralec sveta izkoristil pet od 14 priložnosti za brejk, medtem ko Kavčič ni unovčil niti ene od devetih žogic za odvzem servisa.

Kavčič: Nasprotnik je bil za razred boljši
"Zanesljivo ni šlo, kot sem si zamislil. Lahko rečem, da sem zadnje tri dni na treningih igral zelo dobro, igral z veliko bolje uvrščenimi igralci, kot je Struff, in bil konkurenčen oziroma še boljši, agresivnejši. Danes na tekmi, če dobiš 30 asov in 50 'winnnerjev' z zadnje črte, je težko delati neke zaključke. Preprosto je bil nasprotnik danes predober. Nekako mislim, da sem letos igral najboljši tenis kot kadar koli na travi, tudi dobro sem se počutil na travi. Lahko rečem, da sem res dobro igral. Žal je nasprotnik danes igral brez napak, ni mi dal nobenih priložnosti. Imel sem nekaj brejkžog, ki jih žal nisem izkoristil. Če potegnem črto, je bil nasprotnik za razred boljši, to dokazuje tudi rezultat," je dejal Kavčič, ki ga že prihodnji teden čaka domači turnir v Portorožu, kjer pa po njegovih besedah ne pričakuje nič: "Vsak rezultat, vsaka zmaga bo dobra."