Karolina Pliškova je v Singapurju tretja nosilka. Foto: Reuters
Venus Williams
Venus Williams je po treh urah strla odpor letošnje zmagovalke Roland Garrosa. Foto: Reuters

Na drugem dvoboju v beli skupini je 37-letna Američanka Venus Williams s 7:5, 6:7 (3) in 7:5 premagala 17 let mlajšo Jeleno Ostapenko iz Latvije. Izkoristila je drugo zaključno žogico in slavila po treh urah in 13 minutah izenačenega dvoboja, v katerem sta tekmici kar 20 iger dobili z odvzemom servisa.
V prvem nizu je Ostapenkova vodila s 5:3 in servirala za zmago, a je nato Williamsova dobila šest iger zapored. V drugem nizu je imela v 10. igri že prvo zaključno žogico za zmago, toda obračuna ji tedaj ni uspelo odločiti v svoj prid. V odločilnem tretjem nizu je Latvijka v 11. igri še ubranila tri priložnosti za brejk, nato pa le morala priznati premoč ameriški veteranki.

Williamsova si bo v četrtek nastop v polfinalu poskušala zagotoviti na dvoboju z Muguruzo.