Stan Wawrinka je bil v prvem krogu le dve točki oddaljen od izpada. Rešil se je proti Sergeju Stahovskemu, nato pa stopnjeval formo in zmagal. Foto: EPA
Carla Suarez Navarro
Carla Suarez Navarro se je veselila druge zmage na turnirjih WTA. Pred dvema letoma je bila najboljša v Oeirasu na Portugalskem. Foto: EPA

Wawrinka je zmagal v svojem devetem finalu v nizu, januarja je bil najboljši že v Čenaju. Četrti igralec sveta je svoj zadnji finale izgubil junija 2013 v Hertogenboschu, Baghdatis pa je po zadnji zmagi v Sydneyju 2010 poražen zapuščal igrišče že v svojem petem finalnem dvoboju v nizu. V medsebojnih dvobojih Švicar vodi že s 6:0.

Dvoboj je trajal uro in 54 minut. "Stan the Man" bo v žep pospravil 511.750 ameriških dolarjev. Bahdatis je v prvem nizu v peti igri odvzel servis Wawrinki, a je nato v šesti igri brez dobljene točke oddal začetni udarec. V deseti igri je Švicar unovčil peto zaključno žogo.

V drugem nizu sta oba tekmeca zadržala servise, odločala je podaljšana igra. Baghdatis je zapravil vodstvo s 3:0, priigral si je tudi pet zaključnih žog za izenačenje na 1:1 v nizih. Wawrinka je v odločilnih trenutkih odigral najbolje in unovčil četrto zaključno žogo v maratonskem "tie-breaku" (15:13).
Druga zmaga za Suarezovo
Na turnirju WTA v Dohi je zmagala Carla Suarez Navarro. Osma nosilka je v finalu premagala Latvijko Jeleno Ostapenko z 1:6, 6:4 in 6:4. Za 11. igralko z lestvice WTA je to šele druga zmaga na tekmovanjih najvišje ravni med posameznicami, z uspehom proti Latvijki pa se je tej igralki tudi oddolžila za poraz na lanskem Wimbledonu.