Caroline Wozniacki je v odločilnem nizu zaostajala s 5:1 in 40:15. Foto: Reuters
Rafael Nadal je v odlični formi, ima pa tudi zelo ugoden žreb. Foto: Reuters
Ivo Karlović je po štirih urah in 33 minutah izločil Juičija Sugito z 12:10 v odločilnem nizu. Hrvat je serviral kar 53 asov. Foto: Reuters
Jo-Wilfried Tsonga je v Melbournu igral v finalu že pred desetimi leti. Foto: Reuters
Marta Kostjuk se je v vročem popoldnevu v Melbournu takole hladila z ledom. Foto: Reuters
Nadal ob vračanju servisa zadel pobiralko žog

Druga nosilka Woznicakijeva je bila na robu poraza proti Hrvatici Jani Fett. 21-letnica iz Zagreba, ki je na lestvici WTA na 119. mestu, je v odločilnem nizu vodila že s 5:1, vendar se je Danka izvlekla. Wozniackijeva je ubranila dve zaključni žogi in dobila naslednjih šest iger za zmago s 3:6, 6:2, 7:5. Potem ko je rešila drugo zaključno žogo, je zmagovalka lanskega mastersa dobila 23 od 30 točk. Fettova je na turnirju za grand slam nastopila šele drugič v karieri.

Tsonga sijajno zaključil obračun
Porazu je v oči zrl tudi nekdanji finalist Melbourna, zdaj 15. nosilec Tsonga. Kanadčan Denis Shapovalov je v petem nizu vodil s 5:2, toda zaključek je povsem pripadel Francozu. Dobil je 19 od zadnjih 23 točk, dvakrat odvzel servis nasprotniku in zmagal s 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 in 7:5. Dvoboj je trajal tri ure in 39 minut.

Nadal igral skoraj tri ure
Rafael Nadal
je imel proti Argentincu Leonardu Mayerju precej težje delo kot v prvem krogu, a tudi tokrat ni oddal niza. Po dveh urah in 40 minutah je slavil zmago s 6:3, 6:4 in 7:6. V 3. krogu ga čaka Damir Džumhur iz Bosne in Hercegovine.
Naredil je le deset neizsiljenih napak in dosegel 40 "winnerjev". "To je zame pomembna zmaga, Leo je bil težak nasprotnik. Je igralec z velikim potencialom, žogico udarja močno, kar je pokazal na zadnjih dvobojih. Vesel sem, da sem prišel do tretjega kroga," je dejal Nadal.
McDonald Dimitrova odvlekel v peti niz
Malo znani Američan Mackenzie McDonald, 186. igralec sveta, je pošteno namučil tretjega nosilca in zmagovalca mastersa v Londonu Grigorja Dimitrova. Bolgar je po treh urah in 28 minutah in petih nizih napredoval s 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6.

15-letna Ukrajinka med 32
Spet je navdušila komaj 15-letna Ukrajinka Marta Kostjuk. S 6:3, 7:5 je bila varovanka Ivana Ljubičića boljša od Olivie Rogowske in se je uvrstila v 3. krog. S tem je postala najmlajša igralka po letu 1997 (Mirjana Lučić, Wimbledon), ki ji je uspel tak podvig na turnirjih za grand slam. Najstnica, ki se je na glavni turnir prebila skozi kvalifikacije, je v nizu enajstih zmag.

Konec zmagovitega niza Görgesove
Alize Cornet je končala zmagoviti niz Julie Görges, ki je zmagala kar na 15 dvobojih zapored. Šele 42. igralka z lestvice WTA je 12. nosilko premagala po uri in 31 minutah igre s 6:4 in 6:3.

"Julia je imela za seboj toliko zmag, da sem kar malo s strahom stopila v dvoboj. A lepo je, da sem prav jaz končala ta magičen niz," je bila po dvoboju presrečna Cornetova.