Novak Đoković je Pariz osvojil leta 2016. Foto: Reuters
Grigor Dimitrov se je pošteno namučil proti Američanu Jaredu Donaldsonu. Foto: Reuters
Kei Nišikori je odbil napad Benoita Paireja. Foto: Reuters
Caroline Wozniacki se je ekspresno uvrstila v drugi krog. Foto: Reuters
Zverev stežka nad Lajovića
A. Zverev in Đoković v 2. krogu Pariza

Drugi nasprotnik Đokovića je bil španski kvalifikant Munar, ki je v prvem krogu v petih nizih ugnal Davida Ferrerja. 21-letnik je na lestvici ATP na 155. mestu.

Munar dostojen nasprotnik "Noletu"
Dvoboja Beograjčan sicer ni začel najbolje, izgubil je uvodno igro, a mu je že takoj zatem uspel re-break. V četrti igri se je povedel s 3:1, odvzem začetnega udarca nasprotnika je potrdil v naslednji igri in izgledalo je, da bo prvega niza relativno hitro konec, a je imel Španec drugačne načrte. V deveti igri si je priigral tri priložnosti za break, izkoristil je tretjo in nato izenačil na 5:5. Zmagovalca prvega niza je odločala podaljšana igra, v kateri je Đoković naredil bistveno manj napak, niz je dobil s 7:6 (1). Drugi niz se je po enem izgubljenem servisu na vsaki strani prelomil v deveti igri, ko je Munar popolnoma odpovedal.

Z nevsiljenimi napakami je nasprotniku podaril tri žogice za break, Srb je darilo hitro izkoristil in niz zaključil v deseti igri (6:4). V tretjem nizu sta bila tenisača zelo izenačena, vseeno je Đoković v sedmi igri potrdil vlogo favorita, hitro pobegnil na prednost dveh iger, ki jo je zadržal do konca.

Đoković ni bil zadovoljen
"Spet sem imel nihanja v igri. Nisem zadovoljen, a upam, da bom iz tekme v tekmo boljši. Nikoli si nisem mislil, da mi bodo za dviganje samozavesti potrebni dvoboji, učim se nekaj novega," je po dvoboju dejal Đoković, ki bo imel v naslednjem krogu težjo delo, saj ga čaka še Roberto Bautista Agut.
Zverev, Dimitrov in Nišikori so se rešili
V zelo neugodnem položaju so se znašli drugi nosilec Alexander Zverev, četrti nosilec Grigor Dimitrov in Japonec Kei Nišikori, ki so v zaostajali z 1:2 v nizih, toda na koncu prišli do zmage po petih nizih.
Nemec Zverev je izločil Srba Dušana Lajovića z 2:6, 7:5, 4:6, 6:1 in 6:2. Dimitrov je proti Američanu Jaredu Donaldsonu peti niz dobil z 10:8. Nišikori je ugnal Francoza Benoita Paireja s 6:3, 2:6, 4:6, 6:2 in 6:3.
Querrey in Berdych se ne znajdeta na pesku
Izpadla sta 12. nosilec Sam Querrey in 17. nosilec Tomaš Berdych, toda zmag Francozov Gillesa Simona oziroma Jeremyja Chardyja ne gre ocenjevati kot presenečenje, saj Američan ni igral na zanj ustrezni podlagi, Čeh pa trenutno ni v formi.

Prva nosilka izgubila niz
Kot zadnja se je skozi prvi krog prebila prva nosilka Simona Halep, ki je imela težave z Alison Riske. Prvi niz je Američanka dobila s 6:2, v naslednjih dveh pa je popolnoma prevladovala Romunka, ki je po uri in 37 minutah slavila s 2:6, 6:1, 6:1. "Vedno je v prvem krogu grand slama izjemno težko, vedno si živčen. Nato pa sem začela več teči, zaigrala sem bolje in obrnila potek dvoboja," je dejala Halepova, finalistka Roland Garrosa v letih 2014 in 2017.
Halepova, ki bi morala uvodni dvoboj odigrati v torek, a so ga zaradi dežja organizatorji prestavili na sredo. Romunka se mora v Parizu prebiti vsaj do polfinala, če želi zadržati prvo mesto na lestvici WTA.

V ženski konkurenci sta se v tretji krog v dveh nizih uvrstili četrta nosilka Elina Svitolina in osma nosilka Petra Kvitova, ki sta bili boljši od Slovakinje Viktorie Kuzomve oziroma Španke Lare Arruabarrene.

Slovencev v posamični konkurenci ni več na turnirju, saj so v prvem krogu izpadli Aljaž Bedene, Polona Hercog in Dalila Jakupović.

Prenosi na TV SLO 2 in MMC-ju se bodo začeli v torek, 5. junija.