Novak Đoković je z odliko opravil težek preizkus. Foto: Reuters
Alexander Zverev je za zmago precej trepetal, saj je imel Damir Džumhur že zaključno žogico za zmago, vendar je Nemec poskrbel za preobrat. Foto: Reuters
Damir Džumhur je bil blizu veliki zmagi, na koncu je bilo razočaranje zares veliko. Foto: Reuters
Fernando Verdasco
Fernando Verdasco je imel največ dela v prvem nizu. Foto: Reuters
Monica Buzarnescu je pri 30 letih v življenjski formi. Domov je poslala Elino Svitolino, ki na turnirjih za grand slam še nima odmevnega uspeha. Foto: Reuters
Zverev rešil zaključno žogo in se uvrstil v osmino finala
Del Potro vedel, da je bil Roland Garros pilot
Đoković stopnjuje formo na pariškem pesku

Bolgar je bil sicer agresivnejši, zadel je več winnerjev (34:21), a je naredil tudi veliko več neizsiljenih napak (44:31). Odločila je učinkovitost pri priložnostih za brejk, oba sta si jih priigrala deset, Španec jih je izkoristil šest, četrti nosilec pa le tri.

Zverev pripravil preobrat
Precej dela je imel tudi eden izmed favoritov Alexander Zverev, ki je v uvodnem obračunu na stadionu Philippa Chatrierja igral proti Damirju Džumhurju. Drugi nosilec je po treh urah in 54 minutah izjemnega boja zmagal s 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 in 7:5 in se prvič uvrstil v osmino finala drugega turnirja za grand slam sezone.

Točke na mreži30/3829/67

21-letni Nemec je zlahka dobil uvodni niz, nato pa precej spustil raven igre. Džumhur je v drugem nizu po zaostanku z 1:3 nanizal kar pet iger zapored. Tudi v tretjem nizu je nadaljeval sijajno in si v deveti igri zagotovil odločilni odvzem servisa.
V četrtem nizu je Džumhur povedel z brejkom prednosti in serviral za vodstvo s 5:3. Zverevu je uspelo izenačiti na 4:4, nato se je znova znašel v težavah, saj je že zaostajal z 0/40, a s petimi zaporednimi točkami vendarle rešil igro. Džumhur je v enajsti igri unovčil številne napake Nemca in povedel s 6:5, a nato na svoj servis, s katerim bi potrdil zmago, ni dosegel niti točke. Zverev je podaljšano igro dobil s 7:3.

Tudi zadnji niz je bil neverjetno izenačen in poln preobratov. Zverev je rešil žogico za zmago Džumhurja v deseti igri. Bosanskemu tenisaču ni uspelo vrniti močnega servisa drugega igralca sveta, ki je nato dobil zalet. V enajsti igri mu je uspel ključni brejk, nato pa je le končal maratonski dvoboj na osrednjem stadionu.
"Zelo pomembno je, da mi je uspelo dobiti zaporedna dvoboja v petih nizih. Na pesku so tako dolgi dvoboji zares naporni, a v petem nizu sem imel še dovolj energije. Na grand slamih ni lahkih tekmecev. Vsak se želi dokazati na največjih stadionih," je poudaril Zverev, ki je v sredo v petih nizih izločil Srba Dušana Lajovića.

"Nole" opravil težek preizkus
Med najboljših 16 se je uvrstil tudi Đoković, ki po treh urah in 48 minutah izločil Bautisto Aguta s 6:4, 6:7, 7:6 in 6:2.

Točke na mreži14/2826/38

"Nole" je suvereno odprl srečanje, v prvi igri je dosegel tudi dva asa. V osmi igri Srb ni izkoristil dveh priložnosti za brejk, uspelo pa mu je v deseti igri.

Đoković v končnici drugega niza ni izkoristil treh zaključnih žogic za vodstvo z 2:0. O zmagovalcu je odločala podaljšana igra, ki jo je Španec dobil z 8:6, potem ko je unovčil tretjo zaključno žogo.

Velik boj je potekal tudi v tretjem nizu. Bautista Agut je sicer vodil s 5:3, serviral je za 2:1 v nizih. Zmagovalec Roland Garrosa se je pobral, izenačil na 5:5 in nato "tie-break" dobil s 7:4.

V zadnjem nizu pa je nekdanja številka ena moškega tenisa gladko odpravila Španca in se veselila 12. uvrstitve med najboljših 16 na Roland Garrosu.
"Boj je bil kar dober. Bautista se ne predaja, vedno se bo boril do konca in proti njemu ni nikoli lahko zmagati. Vem tudi, da je za njim težko obdobje, zato ga lahko še bolj občudujem," je bolj kot svojo zmago po uspehu Đoković hvalil tekmeca. Ta se je za nastop v Parizu odločil kljub temu, da je pred kratkim umrla njegova mama. Pojasnil je, da je bil nastop na turnirju dober način, da je pozabil na žalost. "Tukaj pozabim na vse hudo, kar se je zgodilo v zadnjih tednih. Bolje je, da sem na igrišču, kot pa da sem doma in samo razmišljam," je dejal Španec.

Svitolina presenetljivo izpadla
Mihaela Buzarnescu je poskrbela za presenečenje ženskega dela turnirja. Romunka je s 6:3 in 7:5 izločila Elino Svitolino. Ukrajinka je prišla v Pariz v sijajni formi, saj je osvojila turnir serije Premier v Rimu.
"Nisem bila prava. Mučila sem se in nič mi ni šlo, ona pa je igrala odličen tenis," je potarnala Ukrajinka.

Druga nosilka Caroline Wozniacki se je brez težav uvrstila v osmino finala. Premagala je domačinko Pauline Parmentier s 6:0 in 6:3.