Francosko nogometno prvenstvo
Balotelli po zelo dobri sezoni ostaja v Nici
V pretekli sezoni dosegel 15 golov v prvenstvu, 25. junij 2017 ob 23:33 Mario Balotelli je podaljšal pogodbo z Nico za eno sezono. Italijan je v Francijo prišel lani iz Liverpoola, kjer ni dobil priložnosti za igro.
3
Berića bo vodil nekdanji nogometaš Barcelone
2
16. junij 2017 ob 23:06 Robert Berić bo pri St. Etiennu v prihodnje sodeloval z novim trenerjem. Po osmih letih se je poslovil Christophe Galtier, zamenjal ga je Oscar Garcia.
Ranieri našel zaposlitev v Franciji
8
13. junij 2017 ob 08:03 Italijanski nogometni strokovnjak Claudio Ranieri bo v novi sezoni vodil nogometaše Nantesa. S francoskim prvoligašem je podpisal dveletno pogodbo.
Jardim na klopi Monaca do leta 2020
2
7. junij 2017 ob 19:01 Leonardo Jardim je podaljšal pogodbo z Monacom do leta 2020. Klub iz kneževine je v letošnji sezoni popeljal do naslova francoskega prvaka in polfinala v Ligi prvakov.
Monaco v štirih letih iz druge lige do naslova francoskega prvaka
3
17. maj 2017 ob 23:53 Na preloženi tekmi francoskega prvenstva so nogometaši Monaca odpravili St. Etienne z 2:0 in potrdili prvi naslov prvaka po letu 2000.
Monaco prekinil vladavino Parižanov
11
15. maj 2017 ob 09:49 Nogometaši Monaca so s 4:0 premagali Lille in si po 17 letih praktično že zagotovili naslov francoskega prvaka. Matematično bo krona njihova morda že v sredo.
Racmani po dveh domačih porazih slavili v Edmontonu
3
1. maj 2017 ob 08:14 Hokejisti Anaheima so v polfinalni seriji Zahodne konference izid v zmagah znižali na 2:1, potem ko so v Edmontonu slavili s 6:3. Nashville je s 3:1 premagal St. Louis.
Berić zatresel mrežo Rennesa na praznem stadionu Robert Berić je dosegel peti gol v letošnji sezoni francoskega prvenstva. St. Etienne je v 34. krogu pred praznimi tribunami stadiona Geoffroy-Guichard remiziral z Rennesom (1:1).
3
Berić zadel prvič po novembru - Perrin v 94. minuti rešil točko Nogometaši St. Etienna so v 29. krogu francoskega prvenstva remizirali z Metzem (2:2). Robert Berić je izenačil na 1:1 v 53. minuti. Gostje so začeli sanjsko.
1
Veteran Evra se seli v Marseille Patrice Evra se po desetletnem igranju v tujini vrača domov. 35-letni branilec se bo pridružil Marseillu, kjer ga čakajo zdravniški pregledi.
6
Depay za rekordni znesek prestopil v Lyon Nizozemski napadalec Memphis Depay je po Morganu Schneiderlinu drugi nogometaš Manchester Uniteda, ki je v tem mesecu zapustil Old Trafford. Seli se v Francijo, kjer bo igral za Lyon.
11
Mourinho: V Franciji so lahko hvaležni za Zlatanov odhod Francosko elitno nogometno prvenstvo Ligue 1 je po odhodu švedskega napadalca Zlatana Ibrahimovića v Manchester United postalo precej zanimivejše, meni menedžer rdečih vragov Jose Mourinho.
18
Draxler v PSG-ju, prestop vreden okoli 45 milijonov evrov Nemški nogometni reprezentant Julian Draxler bo po zimskem odmoru zaigral v novem klubu - Paris Saint-Germainu.
26
Monaco in PSG sta se približala Nici; Balotelli izključen Francozi so končali jesenski del nogometnega prvenstva, na vrhu pa je presenetljivo Nica, ki je zapravila priložnost, da bi v novo leto vstopila z več kot dvema točkama naskoka.
8
Cavani v drugem polčasu rešil PSG - Nica ostaja na vrhu Na derbiju 17. kroga francoskega prvenstva sta se Paris SG in Nica razšla z remijem na Parku princev (2:2). Gostje so zadržali vodstvo na lestvici, čeprav so zapravili vodstvo z 2:0.
1
Garcia bo na klopi Marseilla debitiral na derbiju v Parizu Nogometaši Marseilla so slabo začeli novo sezono. Iz krize jih bo reševal 52-letni strokovnjak Rudi Garcia, ki je vodil že številne francoske klube. Podpisal je triletno pogodbo.
1
Olympique Marseille ima novega lastnika - Američana McCourta Olympique iz Marseilla ima novega lastnika. To je ameriški tajkun Frank McCourt, nekdanji lastnik bejzbolske ekipe Los Angeles Dodgers, ki je za klub odštel 45 milijonov evrov.
8
Berić znova udaril, tokrat s prefinjenim lobom Robert Berić v novem francoskem prvenstvu doseže gol na vsaki drugi tekmi. Trend je nadaljeval na nedeljskem soočenju z Lillom, kjer je z golom v 63. minuti utrl pot St. Etiennu do zmage s 3:1.
21
Berić v 93. minuti pokvaril tisočo tekmo PSG-ja na Parku princev Slovenski nogometni reprezentant Robert Berić je v 4. krogu francoskega prvenstva priboril točko St. Etiennu, potem ko je v 93. minuti izenačil na 1:1 proti PSG-ju na Parku princev.
45
Menez na debiju ostal brez dela uhlja Francoski napadalec Jeremy Menez je pred tremi dnevi iz Milana prestopil v Bordeaux.
3
Citat za prebrat
link
John McEnroe
1
26. junij 2017 ob 08:21 Če bi Serena Williams igrala na turneji ATP, bi bila uvrščena okoli 700. mesta. Da je Serena najboljša igralka na svetu, ni dvoma.