Italijansko nogometno prvenstvo
Juventus osvojil že šesti zaporedni "scudetto"
Iličić prekinil strelski post, ki je trajal od konca januarja, 21. maj 2017 ob 16:52 Nogometaši Juventusa so v predzadnjem krogu Serie A odpravili Crotone s 3:0 in si zagotovili že šesti zaporedni naslov italijanskega prvaka. To je skupno že 33. "scudetto" za staro damo.
21
Roma z odmevno zmago preložila slavje Juventusa
19
14. maj 2017 ob 22:42 Na derbiju 36. kroga Serie A so nogometaši Rome z odlično predstavo odpravili Juventus s 3:1. Torinčani bodo tako morali na šesti zaporedni "scudetto" počakati še vsaj teden dni.
Deulofeu v zaključku priboril Milanu točko
9
14. maj 2017 ob 14:43 V 36. krogu italijanskega nogometnega prvenstva sta se v Bergamu Atalanta in Milan razšla brez zmagovalca (1:1). Fiorentina je bila doma s 3:2 boljša od Lazia.
Inter odpustil Stefana Piolija, na klopi spet Vecchi
11
9. maj 2017 ob 23:07 Inter, ki je v zadnjem delu italijanskega nogometnega prvenstva povsem popustil, je odpustil trenerja Stefana Piolija. Nasledil ga bo Stefano Vecchi.
Boleča poraza Interja in Milana
8
7. maj 2017 ob 22:39 Nogometaši Interja so v 35. krogu Serie A nadaljevali črni niz, saj še na sedmi tekmi zapored niso zmagali. Z 1:0 jih je premagala Genoa, ki se bori za obstanek.
Konec neke dobe: Totti po koncu sezone končuje kariero
33
3. maj 2017 ob 15:25 Športni direktor italijanskega nogometnega prvoligaša Rome Ramon Rodriguez Verdejo je razkril, da bo Francesco Totti, legenda rimskega kolektiva, po koncu sezone končal bogato kariero.
Sedmi letošnji zadetek Birse; v Palermu debi in skoraj gol Mlakarja
11
30. april 2017 ob 22:58 Valter Birsa je v 34. krogu Serie A z zmagovitim zadetkom za Chievo v nevarne vode potisnil svoj nekdanji klub Genoo. S soigralci se je veselil zmage z 1:2, prekinili so niz petih zaporednih porazov.
Atalanta minuto pred koncem do velike točke proti Juventusu Na uvodni tekmi 34. kroga Serie A so nogometaši Atalante remizirali z vodilnim Juventusom (2:2). Točko je priigral Remo Freuler v 89. minuti.
8
Štirje goli Fiorentine po vstopu Josipa Iličića Inter je prvič po maju 2013 dobil pet golov, potem ko ga je v 33. krogu italijanskega prvenstva Fiorentina po preobratu premagala s 5:4.
21
Zapata na milanskem derbiju za remi izenačil v 97. minuti; Kurtić zadel proti Romi V 32. krogu Serie A so se nogometaši Interja in Milana razšli brez zmagovalcev (2:2). Gostom je uspel velik preobrat, za remi pa je zadel Cristian Zapata.
71
Dybala ostaja v Torinu: plača višja za 4 milijone evrov Manj kot dva dneva po izjemni predstavi proti Barceloni je novi nogometni zvezdnik Paulo Dybala podpisal novo petletno pogodbo z Juventusom, tako da v Torinu ostaja do leta 2022.
19
Kalabrijci z dna lestvice premagali Handanovićev Inter Milanski ekipi, Milan in Inter, sta se krog pred medsebojnim derbijem pomerili z ekipama z juga Italije. Slabše jo je odnesel Inter s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem.
6
Juventus z le enim strelom v okvir vrat remiziral v Neaplju Derbi 30. kroga Serie A je bil dvoboj Napolija in Juventusa. Končalo se je z delitvijo točk (1:1), s čimer Neapeljčani na tretjem mestu še naprej zaostajajo 10 točk za vodilnimi Torinčani.
13
Vratnica in poškodba Iličića v Crotoneju Josip Iličić ni končal tekme 29. kroga Serie A med Crotonejem in Fiorentino (0:1). V 71. minuti je odšepal z igrišča zaradi poškodbe levega gležnja. Kako huda je poškodba, še ni znano.
19
Birsa in Cesar zatresla mrežo Empolija Nogometaši Chieva so se znesli nad Empolijem. K visoki zmagi italijanskega prvoligaša iz Verone (4:0) sta zadetek prispevala tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar.
13
Dybala odločil derbi v 97. minuti z bele točke Na derbiju 28. kroga Serie A je Juventus premagal Milan z 2:1. Odločilni zadetek je dosegel Paulo Dybala v 97. minuti z najstrožje kazni. Gostitelji so bili v prve pol ure precej nevarnejši.
138
Juventus s točko v Vidmu še povišal naskok pred Romo Nogometaši Juventusa so v 27. krogu Serie A remizirali z Udinesejem v Vidmu (1:1), a še povišali naskok pred Romo. Na derbiju na Olimpicu so Rimljani izgubili proti Napoliju z 1:2.
2
Iličić tik pred tekmo ostal brez nastopa, poškodba ni huda Josip Iličić je bil na zadnji tekmi 26. kroga Serie A predviden za igranje v začetni postavi Fiorentine proti Torinu, a je med ogrevanjem začutil bolečine v mečni mišici desne noge in ni igral.
3
Birsa v polno in v prečko ob 100. domači zmagi Chieva v prvi ligi Valter Birsa je v 26. krogu Serie A dosegel peti zadetek v tej sezoni. Chievo je z 2:0 premagal zadnjeuvrščeno Pescaro, slovenski reprezentant je načel mrežo v 12. minuti.
9
Jurić po polomu proti Pescari odpuščen - Mandorlini bo reševal krizo Genoe Vodstvo Genoe je po visokem nedeljskem porazu v Serie A proti zadnjeuvrščeni Pescari z 0:5 odstavilo hrvaškega trenerja Ivana Jurića.
1
Citat za prebrat
link
Branko Tamše
2
26. maj 2017 ob 11:29 Za nami je zelo uspešna sezona, v primeru preboja v osmino finala Lige prvakov pa bi bila fantastična.