Italijansko nogometno prvenstvo
Štirje goli Fiorentine po vstopu Josipa Iličića
Interjev razpad sistema v drugem polčasu, 23. april 2017 ob 23:15 Inter je prvič po maju 2013 dobil pet golov, potem ko ga je v 33. krogu italijanskega prvenstva Fiorentina po preobratu premagala s 5:4.
21
Zapata na milanskem derbiju za remi izenačil v 97. minuti; Kurtić zadel proti Romi
71
15. april 2017 ob 23:02 V 32. krogu Serie A so se nogometaši Interja in Milana razšli brez zmagovalcev (2:2). Gostom je uspel velik preobrat, za remi pa je zadel Cristian Zapata.
Dybala ostaja v Torinu: plača višja za 4 milijone evrov
19
13. april 2017 ob 12:37 Manj kot dva dneva po izjemni predstavi proti Barceloni je novi nogometni zvezdnik Paulo Dybala podpisal novo petletno pogodbo z Juventusom, tako da v Torinu ostaja do leta 2022.
Kalabrijci z dna lestvice premagali Handanovićev Inter
6
9. april 2017 ob 23:50 Milanski ekipi, Milan in Inter, sta se krog pred medsebojnim derbijem pomerili z ekipama z juga Italije. Slabše jo je odnesel Inter s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem.
Juventus z le enim strelom v okvir vrat remiziral v Neaplju
13
2. april 2017 ob 23:40 Derbi 30. kroga Serie A je bil dvoboj Napolija in Juventusa. Končalo se je z delitvijo točk (1:1), s čimer Neapeljčani na tretjem mestu še naprej zaostajajo 10 točk za vodilnimi Torinčani.
Vratnica in poškodba Iličića v Crotoneju
19
19. marec 2017 ob 18:46 Josip Iličić ni končal tekme 29. kroga Serie A med Crotonejem in Fiorentino (0:1). V 71. minuti je odšepal z igrišča zaradi poškodbe levega gležnja. Kako huda je poškodba, še ni znano.
Birsa in Cesar zatresla mrežo Empolija
13
12. marec 2017 ob 22:59 Nogometaši Chieva so se znesli nad Empolijem. K visoki zmagi italijanskega prvoligaša iz Verone (4:0) sta zadetek prispevala tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar.
Dybala odločil derbi v 97. minuti z bele točke Na derbiju 28. kroga Serie A je Juventus premagal Milan z 2:1. Odločilni zadetek je dosegel Paulo Dybala v 97. minuti z najstrožje kazni. Gostitelji so bili v prve pol ure precej nevarnejši.
138
Juventus s točko v Vidmu še povišal naskok pred Romo Nogometaši Juventusa so v 27. krogu Serie A remizirali z Udinesejem v Vidmu (1:1), a še povišali naskok pred Romo. Na derbiju na Olimpicu so Rimljani izgubili proti Napoliju z 1:2.
2
Iličić tik pred tekmo ostal brez nastopa, poškodba ni huda Josip Iličić je bil na zadnji tekmi 26. kroga Serie A predviden za igranje v začetni postavi Fiorentine proti Torinu, a je med ogrevanjem začutil bolečine v mečni mišici desne noge in ni igral.
3
Birsa v polno in v prečko ob 100. domači zmagi Chieva v prvi ligi Valter Birsa je v 26. krogu Serie A dosegel peti zadetek v tej sezoni. Chievo je z 2:0 premagal zadnjeuvrščeno Pescaro, slovenski reprezentant je načel mrežo v 12. minuti.
9
Jurić po polomu proti Pescari odpuščen - Mandorlini bo reševal krizo Genoe Vodstvo Genoe je po visokem nedeljskem porazu v Serie A proti zadnjeuvrščeni Pescari z 0:5 odstavilo hrvaškega trenerja Ivana Jurića.
1
V Italiji krog brez spodrsljajev moštev z vrha lestvice Roma in Napoli sta v 25. krogu Serie A obdržala sedem oziroma devet točk zaostanka za vodilnim Juventusom, ki je bil že v petek s 4:1 boljši od Palerma.
5
Juventus po zaslugi izjemnega Higuaina še vedno sedem točk pred Romo Nogometaši Juventusa so v 24. krogu Serie A na stadionu Sant'Elia ugnali Cagliari (0:2) in zadržali sedem točk nas koka pred Romo.
5
Iličić nemočno opazoval Romin šov, Kotnik proti Juventusu na klopi Nogometaši Fiorentine so na zadnji tekmi 23. kroga Serie A s 4:0 izgubili na gostovanju pri Romi. Josip Iličić je igral od 63. minute, medtem ko je mladi Jan Mlakar drugič zapored sedel na klopi.
10
Juventus s Cuadradovim projektilom ugnal Inter Nogometaši Juventusa so dobili derbi 23. kroga Serie A. Na svojem stadionu so z 1:0 premagali Inter iz Milana. Tekmo je odločil Juan Cuadrado.
29
Iličić upravičil vrnitev v začetno postavo; nekaj minut tudi Zajcu Josip Iličić je prvič po 18. decembru začel tekmo v prvi enajsterici Fiorentine in v 22. krogu Serie A s četrtim zadetkom v letošnji sezoni pomagal svoji ekipi do točke proti Genoi (3:3).
20
Everton Deulofeuja posodil Milanu Vezist bo do konca sezone igral za Milan, Everton je 22-letnika posodil rdeče-črnim.
7
"Stara dama" proti Laziu podaljšala niz domačih ligaških zmag Nogometaši Juventusa so dobili tekmo 21. kroga Serie A. Na svojem stadionu v Torinu so z 2:0 ugnali Lazio. Med strelce sta se vpisala Paulo Dybala in Gonzalo Higuain.
7
Stara dama poražena v Firencah Nogometaši Juventusa so doživeli četrti poraz v letošnji sezoni. Fiorentina je bila na derbiju 20. kroga Serie A boljša z 2:1.
13
Citat za prebrat
link
Zlatan Ibrahimović
1
24. april 2017 ob 10:48 Ni novica, da sem se poškodoval. Kar nekaj časa me ne bo v nogometu. Toda to bom prebrodil tako kot vse drugo in se vrnil še močnejši.